Partizan do nove prvenstvene zmage

Uncategorized 28. Sep 202019:51 > 19:53
FK Partizan

Nogometaši Partizana so na tekmi 9. kroga srbske Super lige na domačih tleh premagali Bačko Palanko in tako slavili tretjo zaporedno zmago v domačem prvenstvu.

Ekipa Aleksandra Stanojevića je bila od 1. minute boljši tekmec. Partizan je v prvem počasu pritiskal, a kombinatorika ekipe iz prestolnice je bila nekoliko počasna, zato v gostujoči obrambi ni nastajalo veliko lukenj. Pravih priližnosti si Beograjčani v prvem delu igre niso ustvarili, Bačka pa je izpeljala nekaj obetavnih protinapadov.

V drugem polčasu je Partizan opravičil vlogo favorita. V 50. minuti je po podaji Soumaha v polno meril Sadiq. Nigerijec je dosegel 6. zadetek v letošnji sezoni in tako skočil na drugo mesto na listi strelcev. Na vrhu kraljuje nogometaš Bačke Topole Nenad Lukić s sedmimi goli.

Vodstvo črno-belih je 11 minut kasneje po podaji Lazarja Markovića podvojil Soumah, ki je asistenci dodal zadetek.

Da nismo ostali brez drame je z enim izmed najlepših zadetkov v srbski Superligi poskrbel Krsta Đorđević. Igralec Bačke je preigral dva nogometaša Partizana in nato s strelom izven kazenskega prostora premagal Popovića ter tako zadel za končnih 2:1.

Partizan je ponovno zavzel 2. mesto na prvenstveni lestvici. Za Crveno Zvezdo, ki je dobila uvodnih 9 tekem, zaostaja za 6 točk.