Derbi brez zmagovalca, Crvena zvezda ostaja neporažena

Uncategorized 18. Okt 202016:19 > 16:21
FK Partizan/Sandić Foto

Večni derbi, 163. po vrsti, ki je bil odigran na stadionu Partizana se je končal brez zmagovalca (1:1).

V 11. krogu srbskega nogometnega prvenstva sta Partizan in Crvena zvezda remizirala (1:1).

Prvi polčas je zaznamoval zadetek Filipa Stevanovića. Eraković je v kazenskem prostoru dvakrat storil napako in praktično podal do Stevanoviću, ta pa je izkoristil priložnost in zadel za 1:0. Rdeče-beli so imeli v prvem polčasu praktično edino pravo priložnost po prostem strelu Kataia, a Falcinelli ni bil natančen.

V drugem polčasu je Crvena zvezda vseskozi vršila pritisk, pri Partizanu pa so čakali na protinapade. Gostje so imeli pred izenačenjem priložnost prek Gobeljića, ki pa je stresel okvir vrat.

Crvena zvezda je prišla do izenačenja v 75. minuti, ko je bil z bele točke natančen Aleksander Katai. Prekršek za enajstmetrovko je zakrivil Miloš Jojić, ki je v kazenskem prostoru za dres povlekel Sanoga.

Partizan je po 11 odigranih tekmah pri 23 točkah in na tretjem mestu lestvice. Z enakim številom točk sta pred njim Vojvodina in še vedno vodilna in neporažena Crvena zvezda