Točka, velika kot Matterhorn!

Uncategorized 6. Maj 201714:08 > 14:38
Twitter

Slovenska hokejska reprezentanca je na uvodnem srečanju svetovnega prvenstva elitne divizije po kazenskih strelih izgubila proti Švicarjem, a smo lahko s predstavo "risov" zadovoljni, saj so po prvi tretjini izgubljali 0:4.

“Risi” so tekmo začeli povsem enakovredno, a po nespametnem prekršku in izključitvi Jana Urbasa v 11. minuti so Švicarji zadeli (Andreas Ambühl) z igralcem več, nato pa je proti vratom Gašperja Krošlja začelo kar deževati. Že v naslednji minuti je za 2:0 zadel Gaetan Haas, potem pa sta v 17. oziroma 18. minuti zadela Romain Löffler in Simon Bodenman. Obetal se je “potop”, a naši reprezentantje so uprizorili neverjeten povratek.

Po prvi tretjini je Krošlja na vratih zamenjal Matija Pintarič in svoje delo opravil z odliko. Ko je nato v drugi tretjini z igralcem manj (short-handed) strel z modre črte v mrežo preusmeril Jan Muršak, še ni dišalo po preobratu, a v zadnjem delu so “risi” grizli naprej in se pregrizli do izenačenja. Švicarji so delali prekrške, kar so sodniki ustrezno kaznovali.

v 46. minuti je ob izenačenem razmerju moči plošček za hrbet Jonasa Hillerja spravil Žiga Jeglič, potem pa “blitzkrieg” in dva zadetka z igralcem več. Ob premoči 5 na 3 je z bližine v 55. minuti najprej zadel Jan Urbas, potem pa je z mojstrovino za 4:4 poskrbel Robert Sabolič.

Sledil je podaljšek (3 na 3), v katerem so naši takoj prevzeli pobudo in zapretili prek Muršaka. Ta je dvakrat zaokrožil okoli Hillerja, a zadetka Slovenija ni uspela doseči. Z igralcem več so nato skušali Švicarji, ni se jim posrečilo in zmagovalca so odločili kazenski streli. Tam je Hiller vnovčil izkušnje, obranil vse tri strele, Pintariča je premagal Damien Brunner in Slovenija se je tokrat morala zadovoljiti s točko.

Glede na položaj, v katerem so se fantje znašli po prvi tretjini, je ta res velika kot Triglav, kot Mont Blanc, kot Matterhorn, če hočete. Najboljši igralec pri Sloveniji je bil tokrat Mitja Robar, pri Švicarjih pa Denis Hollenstein

Začeli smo precej slabo. Kakovost Švicarjev je bila na višji ravni, kot pa pri tistih ekipah, proti katerim smo igrali v pripravljalnem obdobju. Ampak ekipa je prava, odigrali smo trdo, tudi v podaljšku smo bili boljši, pa se pač ni obneslo. Takole proti Kanadi ne bo šlo. Morali bomo biti bolj osredotočeni, drugače bo še hitreje sledila kazen,” je po srečanju zbral misli kapetan Jan Muršak.

“Rise” naslednja tekma čaka že jutri ob 12.15 proti Kanadi.