Querrey prvi Američan v polfinalu Wimbledona po 2009

Uncategorized 12. Jul 201716:41 > 16:53
Michael Steele, Getty Images

Ameriški tenisač je aktualnega zmagovalca Wimbledona, Andyja Murrayja premagal s 3-2 v nizih in se uvrstil v svoj prvi polfinale na turnirjih za Grand Slam. To pomeni, da bo Novak Đoković v primeru turnirske zmage na "sveti travi" spet prevzel prvo mesto na ATP lestvici.

Američan je slavil s 3:6, 6:4, 6:7 (4-7), 6:1, 6:1 in se tako uvrstil v svoj prvi polfinale na Slamih. Njegov nasprotnik bo Marin Čilić. To uje še en fantastični dosežek za Američana, ki je lani na Wimbledonu ugnal Novaka Đokovića.

To pomeni, da je Querrey še drugič zapored na Wimbledonu izločil branilca naslova. Američan je proti Murrayju igral devetič ter zabeležil drugo zmago, potem ko je Škota premagal tudi leta 2010 v Los Angelesu.

Querrey je rekorder po številu poskusov uvrstitve v polfinale Grand Slama. To je bil njegov 42. in končno mu je uspelo!

Potrebno je poudariti, da je bil Murray v zadnjem nizu vidno načet. Vedeli smo, da je na turnir prišel z rahlo poškodbo kolka, a danes je ta bolečina v bokih prvič resneje prišla do izraza. Andy je s porazom izgubil 1640 ATP točk, kar pomeni, da je padel na 7750 točk, a bo prvo mesto vseeno zadržal.

Zadnji Američan, ki je igral polfinale na turnirjih velike četverice, je bil Andy Roddick. Leta 2009 je nastopal v finalu Wimbledona in takrat izgubil proti Rogerju Federerju.