Mertensova brez oddanega niza v polfinale Melbourna

Clive Brunskill, Getty Images

Elise Mertens je uprizorila presenečenje in šokirala eno izmed favoritinj za zmago na OP Avstralije, Ukrajinko, Elino Svitolino. Mertensova, ki se pred letošnjim Melbournom na turnirjih velike četverice nikdar ni uvrstila dlje, kot do 3. kroga, bo pojutrišnjem zaigrala v polfinalu.

Sedemintrideseta igralka sveta je potrdila odlično formo z začetka sezone, ko je osvojila turnir v Hobartu ter v uri in 14 minutah s 6:4, 6:0 odpravila četrto nosilko iz Ukrajine. Najbolj fascinantno pri njeni zgodbi je predvsem dejstvo, da na poti do polfinala ni izgubila niti enega samega niza.

Za 22.letno Belgijko je bil doslej najboljši izid kariere na Grand Slamih uvrstitev v 3. krog Roland Garrosa lani, sedaj pa jo v četrtek čaka tekma kariere proti Caroline Wozniacki ali Carli Suarez Navarro.

Belgijka je danes izkoristila 5 od 9 priložnosti za odvzem servisa, dosegla je 26 “winnerjev”, 12 več od Svitoline, vzdrževala pa tudi visoko realizacijo pri začetnem udarcu (67% na prvi in 65% na drugi servis).

Preostala para četrtfinala: Simona Halep – Karolina Pliškova in Angelique Kerber – Madison Keys.