ACH Volley od Evrope slovo vzel z osvojenim nizom

Aleš Oblak

Odbojkarji ACH Volleyja so tudi v Tivoliju morali priznati premoč ruskemu velikanu, Belogorju iz Belgoroda (1:3), a ga namučili in pokazali vsem, da se lahko kosajo tudi z močnejšimi in bogatejšimi od sebe.

Oranžni zmaji so pred povratno tekmo obljubljali boj za vsako točko in se zares izkazali. Slovenski prvak je v prvem nizu vodil od začetka do konca in senzacionalno osvojil prvi niz (25:23).

V drugem so Rusi strnili vrste in po hitrem postopku izenačili izid v nizih (21:25), za napredovanje v polfinale so tako potrebovali le še en niz. Tega so osvojili že v tretjem, a veliko težje, kot se je pričakovalo.

Aleš Oblak

Rusi so na drugi tehnični odmor odšli s prednostjo dveh točk (16:14), nato pa so pobudo prevzeli domači in bila na pragu drugega niza. Žal prednost 24:22 ni bila dovolj, Rusi pa so po preobratu in napeti končnici zmagali z 28:26 in se uvrstili med štiri najboljše.

Rusi se bodo v polfinalu udarili s poljsko Asseco Resovio.