Nadaljevanje niza – 50. naslov za Celtic

Ian MacNicol/Getty Images

Nogometaši Celtica so s prepričljivo zmago na gostovanju pri tretjeuvrščenem Aberdeenu (0:3) potrdili osmi zaporedni, skupno pa že 50. naslov državnih prvakov.

Izbranci Neila Lennona imajo ob odigrani tekmi več 12 točk prednosti pred Rangersom, do konca prvenstva pa sta preostala samo še dva kroga.

Celtic je tako na dveh tretjinah poti do tretje “trojne krone” v nizu, potem ko je že slavil v Ligaškem pokalu.

Gostje so pred 15 tisoč navijači povedli  40. minuti prek Mikaela Lustiga, prednost pa je v osmi minuti drugega polčasa podvojil Jožo Šimunović. Končni rezultat je dve minuti pred koncem po podaji Toma Riogića postavil Odsonne Edouard.

Za Celtic je to 50. naslov državnih prvakov, prvega je osvojil že leta 1893. Klub iz Glasgowa ima v svojih vitrinah tudi 38. naslovov pokalnega zmagovalca, 18-krat je bil najboljši v Ligaškem pokalu, leta 1967 pa je osvojil edini naslov v Ligi prvakov.