Juvanova nudila odličen odpor Williamsovi, izpad Kerber

Uncategorized 4. Jul 201918:08 > 18:11
Twitter

Mlada Kaja Juvan si je z odlično predstavo v 1. krogu priigrala nastop proti Sereni Williams, proti kateri je danes prikazala odlično predstavo in na koncu izgubila s 6:2, 2:6, 4:6. Od Wimbledona pa se je danes poslovila lanskoletna zmagovalka Angelique Kerber.

18-letna Kaja Juvan je v torek v 1. krogu Wimbledona ugnala Kristyno Pliškovo, za nagrado se je v 2. krogu pomerila s Sereno Williams, proti kateri se je več kot odlično borila in bila vseskozi zelo blizu, kar nekaj časa pa tudi v prednosti, a na koncu je ostala praznik rok.

V prvem nizu je Slovenka začela odlično in takoj povedla s 3:0, blestela je v igri na svoj servis in na koncu slavila s 6:2. V drugem nizu smo spremljali ravno obratno sliko, kjer je bila nekdanja številka ena vseskozi v prednosti in je na koncu niz dobila s 6:2.

Tretji niz je bil na začetku izenačen, a se je videlo, da je Američanka izkušenejša. Naši mladenki je odvzela dve igri in povedla s 5:2. V nadaljevanju se je Juvanova vrnila na 5:4, Williamsova pa je na krilih svojih izkušenj zanesljivo dobila igro na svoj servis in slavila s 6:4 po uri in 36. minutah.

Od Wimbledona pa se je danes poslovila lanskoletna zmagovalka Angelique Kerber, ki je danes izgubila proti Američanki Laures Davis. Slednja je slavila z 2:6, 6:2, 6:1 in se uvrstila v tretji krog tekmovanja.