Branikovke kljub slabši predstavi do nove zmage

Uncategorized 21. Jan 201720:57 > 21:06
Volley Branik

V 12.krogu državnega prvensvta so domače Nova KBM Branik premagale Kemo Puconci. V naslednjem krogu jih čaka gostopvanje v Gorici.

V 12.krogu državnega sta se v Mariboru pomerili ekipi Nova KBM Branik in KEMA iz Puconcev. Domači strateg Bruno Najdič je dobro premašal začetno šesterko in priložnost ponudil Ani Mariji Vovk, Eli Pintar ter kapetanki Aleksandri Milosavljević, medtem ko ni mogel računat na obolelo Sašo Planinšec. Gosti pri sestavi ekipe niso imeli večjih težav.

V prvem nizu sta bili ekipi poravnani do izida 6:6, ko so domače odbojkarice prevzele pobude in si priigrale pet točk prednosti (12:7). Po nizu napak mariborčank so se gostujoče odbojkarice uspele približati na točko zaostanka (18:19) in po asu Ajniharjeve izid poravnat na 19:19. Po vstopu Blagnetove v igro so domačinke strnile svoje vrste in dobile uvodni niz s 25:21.

Drugi niz so mariborčanke začele odločno in si že do prvega tehničnega odmora priigrale prednost 8:3. Branikovke so do drugega tehničnega odmora svojo prednost povečale na sedem točk (16:9). Po drugem tehničnem odmoru je sledil padec v igri domačink, kar so Prekmurke z borbeno igro v obrambi izkoristile in se približale na 16:18. Po še eni napaki Mlakarjeve v napadu je bil rezultat le še 20:19 za mariborsko ekipo, ki pa je v končnici spet pokazala zobe in tudi drugi niz dobila s 25:21.

Tretji niz so bolje začele domačinke, ki so po zaslugi začetnih udarcev kapetanke Milosavljević hitro povedle s 6:2. Prekmurke se niso predale in po bloku Kadiševe izid poravnale na 11:11. Po napadu Zdovčeve so prekmurke povedle s 15:14.

V dramatični končnici seta smo videli borbeno igro za vsako točko, nič ni bilo podarjenega. Po asu Košenine so se mariborčanke vrnile v vodstvo z 21:20. Pri rezultatu 24:24 so mariborčanke le upele in po točki Blagnetove in asu Mlakarjeve osvojile tudi tretji niz, a tokrat na razliko 26:24.

Nova KBM Branik : ŽOK KEMA Puconci 3:0 (25:21, 25:21, 26:24)

Maribor – Športna dvorana “Lukna”. 100 gledalcev. Sodnika: Mojca Tovornik, Amir Suljkanović

Nova KBM Branik: Mlakar 12, Blagne 5, Košenina 3, Kaučič 7, Vovk 9, Najdič, Milosavljević (C) 3, Sobočan 10, Jerala, Pintar 11, Koskelo (L). Trener: Bruno Najdič

ŽOK KEMA Puconci: Belec, Vinkovič, Franko (C), Škraban 14, Zdovc 9, Kocet (L), Kovač 7, Oletič, Kadiš 4, Mikl (L), Karin Pintarič 3, Ajnihar 3. Trener: Bojan Novak