Elsner z Amiensom "samo" do točke proti PSG-ju

Uncategorized 15. Feb 202019:23 > 21:55
Luka Elsner poraza ne pozna že 24 tekem zapored. FOTO: Getty Images

Na tekmi 25. kroga francoskega državnega prvenstva s PSG-jem se je Luka Elsner na klopi Amiensa najprej razveselil vodstva s 3:0, nato pa se je moral zadovoljiti z remijem (4:4).

Getty Images/Catherine Ivill

Trener PSG-ja Thomas Tuchel se je pogumno odločil, da bo pred torkovo tekmo osmine finala lige prvakov v Dortmundu spočil številne nosilce igre. Kylian Mbappe je bil celo izven kadra, Neymar pa je zaradi poškodbe znova manjkal. V napadu sta tako zaigrala Edionson Cavani in Mauro Icardi.

Amiens je tekmo odprl sanjsko. V 5. minuti je z desnico lepo zadel Sehrou Guirassy, po pol ure igre pa je razigrani Gael Kakuta s pravim evrogolom povišal na 2:0. Pet minut pred odmorom so gostitelji poleteli v sedma nebesa. Na 3:0 je povišal Fousseni Diabate, ki je zadel s pomočjo vratnice. V zadnji minuti prvega dela je nato povratek gostov napovedal Ander Herrera.

Parižani so v drugem polčasu dvignili nivo igre in prikazali drug obraz. Po uri igre je po podaji s kota z glavo zadel Tanguy Nianzou Kouassi, 17-letni branilec pa je v 65. minuti z glavo poskrbel še za izenačenje na 3:3. Za popoln preobrat je četrt ure pred koncem poskrbeel Mauro Icardi, v 91. minuti pa je noro priložnost zapravil Cavani.

Za nepričakovan zaključek trilerja so nato poskrbeli žilavi gostitelji, ki so krenili v hiter protinapad. Keylorja Navasa je za velikansko točko Amiensa matiral Guirassy.

Amiens po remiju ostaja na predzadnjem mestu, a bo osvojena točka na tekmi s PSG-jem še zelo pomembna v boju za obstanek. Parižani se po današnjem spodrsljaju ne bodo obremenjevali, saj imajo pred drugim Marseillom ogromno prednost.