ACH Volley v Stožicah dodobra namučil favorizirane Ruse

Uncategorized 19. Feb 202019:22 > 19:27
ACH Volley

Odbojkarji ACH Volleyja so v zadnjem krogu skupinskega dela Lige prvakov za slovo od evropskih tekmovanj v letošnji sezoni gostili najboljše moštvo skupine B, ruski Fakel iz Novega Urengoja, ki pa so mu morali priznati premoč. V Stožicah je bilo 3:2 za Ruse.

Ljubljanski odbojkarji so že pred tednom dni po porazu z nemškim Berlin Recycling Volleys z 2:3 izgubili vse možnosti za napredovanje v četrtfinale, iz igre za najboljših osem pa so pravzaprav izpadli že po prvih štirih obračunih, potem ko so zabeležili zgolj eno zmago.

Odbojkarji ACH Volleya so v Stožicah igrali zaradi prenove garderob v hali Tivoli. Dvoboj so začeli pogumno toda Rusi so bili predvsem dobri v blok igri. Blestel je Dmitrij Kolenkovskij, ki je v prvem nizu štirikrat uspel zaustaviti napad domačih odbojkarjev. Prvo večjo razliko so Rusi napravili pri rezultatu 16:11. Takrat so dobili pet točk zaporedoma. Z dobro obrambo, predvsem blokom so prednost brez težav zadržali ter prvi niz dobili s 25:18.

V drugem nizu je ACH hitro povedel s 3:0. Prednost ob dobri blok igri in razpoloženem korektorju (namesto Petara Đirlića je drugi niz začel Božidar Vučičević) je pri domačih vse bolj naraščala. Pri vodstvu Ljubljančanov s +7 (16:9) je bil trener gostov Camillo Placi primoran vzeti pol minute odmora. In ni veliko manjkalo pa bi se po zaostanku iz -8 skorajda vrnili. Toda po zasluži domačega Vučićevića in točki za 25:23 se to na koncu vendarle ni zgodilo in izid v nizih je bil 1:1.

V tretjem nizu so ljubljanski odbojkarji igrali še bolje kot v drugem. Hitro so prišli do prednosti 9:3. Igra gostov je bila ohromljena, najvišja prednost domačih pa je znašala +8. Končnica je bila nekoliko bolj tesna toda vseeno je z rezultatom 25:20 pripadel domačim.

V četrtem nizu so se Rusi zbrali in dvorana v Stožicah je bila več ali manj precej v tišini. Ko so Rusi dvakrat v nizu povedli za štiri točke (10:6 in 11:7) se je zdelo, da je za Ljubljančane tekme konec. Vseeno so se dvakrat vrnili na zgolj točko zaostanka (11:10 in 12:11). Pa vendar je na koncu zmanjkalo moči in Rusi so prišli do svoje pete zmage v skupinskem delu.

Pri domačih je bil najbolj razpoložen Vučičević z 20 točkami, Pavlović in Pokeršnik pa sta jih dodala 10. Za zmago gostov je največ pripomogel Denis Bogdan, ki je bil predvsem v zadnjih dveh nizih nerešljiva uganka za ACH.