Gladka zmaga risov proti Poljakom

Getty Images

Slovenska hokejska reprezentanca je na turnirju Evropskega izziva v Katovicah premagala Poljske s 4:1. Gostitelji so povedli v prvi tretjini, nato pa so bili nemočni.

Selektor Nik Zupančič je na prvi tekmi turnirja v vrata postavil Luko Gračnarja. Poljaki, ki so rise premagali na lanskem svetovnem prvenstvu divizije I s 4:1, so povedli v 13. minuti, ko je zadel Damian Kapica.

Do izenačenja je prišlo v 2. tretjini, ko je na 1:1 poravnal Žan Jezovšek (34. minuta). nato pa je v 38. minuti rise, ob igri z igralcem več, v vodstvo popeljal Miha Verlič.

Jan Urbas je v 47. minuti povišal na 3:1, potem pa nekaj sekund pred koncem postavil še končni rezultat, ko je plošček pospravil v prazno mrežo.

Slovenija se bo jutri ob 20. uri pomerila z Italijani, ki so na prvi tekmi turnirja po podaljških s 3:4 izgubili proti Ukrajincem.