Zvezda in Partizan rutinsko do treh točk

FK Crvena zvezda

Čeprav so večino nogometnih prvenstev v Evropi začasno prekinili zaradi epidemije koronavirusa, so v Srbiji na sporedu tekme 26. kroga Superlige pred praznimi tribunami. Crvena zvezda in Partizan sta brez večjih težav prišla do novih treh točk.

Crvena zvezda je v Beogradu s 3:0 odpravila Napredak, Partizan pa je bil v gosteh z 2:1 boljši od Voždovaca. Ekipa Dejana Stankovića z 69 točkami ostaja trdno zasidrana na prvem mestu, saj ima pred mestnimi rivali kar 11 točk prednosti.

Za zmago rdeče-belih proti Napredku so zadeli Tomane v prvem polčasu ter Željko Gavrić in Mirko Ivanić v drugem. Zvezda bi se lahko veselila še višje zmage, vendar je Radovan Pankov v 27. miuti iz najstrožje kazni stresel prečko.

Partizan je na gostovanju pri Voždovacu vse opravil v treh minutah. V 62. minuti je zadel Aleksandar Ščekić, v 65. pa je v polno meril še Bojan Matić. Edini zadetek za domače je v 68. minuti dosegel Miloš Stojcev.