Olimpija izvlekla remi, Mura slavila v Moldaviji

Konferenčna liga 7. Jul 202221:30 > 22:37 0 komentarjev

Istočasno sta evropsko sezono odprli Olimpija, ki je po kaotičnem tednu doma gostila luksemburški Differdange, in Mura, ki je uspešno gostovala v Moldaviji pri Sfintulu. Predvsem dogajanje v Ljubljani je bilo v prvem delu zelo zanimivo.

Olimpija je tekmo začela na najslabši možen način in se že v 10. minuti znašla v zaostanku po avtogolu Aljaža Krefla.

Sledila je precej boljša igra in nekaj polpriložnosti v prvem polčasu, a resno so gol Differdangea ogrozili šele po menjavah v drugem polčasu.

Igro je poživil predvsem Almedin Ziljkić, ki je pripravil zadetek za izenačenje, ko je po kotu v 62. minuti v polno meril Hrvat, Goran Milović. Do konca srečanja sta mreži mirovali, tako da zmaje na povratnem srečanju čaka zahtevna naloga.

Mirna pot nazaj v Prekmurje

NŠ Mura je evropsko epizodo začela zelo dobro. Po zaspanem prvem polčasu so črno-beli zadeli v 65. minuti, ko je po kotu izjemen volej uspel Luki Bobičancu, njegov “odpadek” pa je v mrežo pospravil Tio Cipot.

Po avtogolu domačih osem minut kasneje je bilo že jasno, da bo gostovanje uspešno. Z razdalje je pomeril Amar Beganović, stresel vratnico, žoga pa se je na nesrečo Moldavijcev odbila točno na glavo vratarja in končala v mreži.

Srečanje je sklenil evrogol Nigerijca Jibrila Ibrahima. Obe povratni tekmi bosta na sporedu prihodnji četrtek.

KONEC SREČANJA

90. minuta: Še pet minut sodnikovega podaljška, pet minut upanja za zmago.

89. minuta: Aldair je prišel v kazenski prostor, ravno v trenutku, ko bi moral podati ali sprožiti proti vratom, pa mu je spodrsnilo. Ostaja 1:1.

72. minuta: Menjave so močno okrepile živahnost Olimpije. Še najbolj opazno je to, ko ima žogo Almedin Ziljkić.

62. minuta: GOOOOOOOOOL! Prečka Prtajina po predložku Elšnika in nova priložnost je za zmaje prinesla kot, po katerem je v polno meril Goran Milović.

56. minuta: Globoko v drugem polčasu si Olimpija začuda ni pripravila niti ene velike priložnosti.

KONEC PRVEGA POLČASA

45. minuta: Ukrajinski sodnik Balakin je določil tri minute podaljška v prvem polčasu.

38. minuta: Mustafa Nukić je lepo zaposlil Krefla, ki je prodrl v kazenski prostor in podal v sredino, kjer pa je Kvesića prehitel vratar Differdanga, Guillaume Cappa.

31. minuta: Tekma je prekinjena, potem ko so igro zmotile tri glasne eksplozije!

26. minuta: Prvi rumeni karton na srečanju. Pregrob je bil Gianni Medina, ki je storil prekršek izza hrbta nad Agustinom Doffom.

22. minuta: Marko Prtajin se je znašel v kazenskem prostoru, z leve strani je po tleh od blizu dvakrat podal v sredino, a ni našel nikogar od soigralcev.

17. minuta: Timi Max Elšnik je po preigravanju prišel do strela z roba kazenskega prostora. Ljubljanska levica je bila nenatančna, rezan udarec je končal v mreži, toda tisti za vrati gostov.

10. minuta: Gol za goste! Luksemburžani so povedli po vleiki obrambi napake. Nesporazum je izkoristil Barbosa in s pomočjo Aljaža Krefla.

Olimpija Ljubljana – Differdange 0:1* (0:0)

Sfintul Gheorghe – Mura 1:2 (0:0)

Ibrahim 89.; T. Cipot 65., Calancea 73./ag

Gol Tio Cipota za 1:0:

Avtogol Sfintula za 2:0:

Gol Moldavcev za znižanje na 2:1:

Med številnimi četrtkovimi tekmami velja izpostaviti zmago Pogona iz Szczecina, za katerega je do 85. minute igral slovenski reprezentant Luka Zahović in se v 16. minuti vpisal med strelce za vodstvo 2:0. Tekma se je končala z zmago poljskega predstavnika 4:1.