Srbi dobre volje iz Carigrada, Kalinić z metom ‘čez Bospor’

Košarka 28. Avg 202220:10 0 komentarjev
Nikola Jokić; Foto: Guliverimage

Srbska košarkarska reprezentanca je v sklopu kvalifikacij za nastop na Mundobasketu Turčijo premagala z izidom 79:72. Zaključek prvega polčasa tekme v Carigradu je začinil senzacionalen met s sredine igrišča, ki ga je zadel krilni center gostov, Nikola Kalinić.

Srbi so srečanje odprli odlično in že po prvi četrtini pobegnili na 15 točk zaloge (26:11).

Do polčasa je prednost narasla na +19, na uvodu drugega dela pa so gostje ustvarili najvišjo prednost na tekmi, ki je znašala 21 točk. Turki so se nato začeli prebujati ter favorizirano zasedbo Svetislava Pešića začeli uspešno loviti.

V tretji minuti zadnje četrtine so domači zaostajali le še za štiri.

Izjemen met Kalinića za zaključek prvega polčasa:

Ko je Cedi Osman tri minute in pol pred koncem zadel ter dobil še dodaten prosti met, s katerim je, prvič po začetnih 7:7, poravnal izid, je bilo jasno, da se obeta peklenski zaključek. Gostje so ohranili trezne glave in se na koncu vendarle razveselili izjemno pomembnih dveh točk v boju za azijski Mundobasket.

Najboljši strelec pri domačih je bil Osman (22 točk), prvo ime tekme pa je bil s 24 točkami zvezdnik Denver Nuggets, Nikola Jokić.