Kane izenačil Charltona, Švicarji zasmehovali Italijane

Nogomet 27. Mar 20229:57 > 10:24 3 komentarji
Dan Mullan/Getty Images

Nogometna reprezentanca Anglije je na prijateljskem srečanju gostila Švico. Tekmo na Wembleyu je Gordie Albion dobil z 2:1, do posebnega mejnika se je spravil Harry Kane.

Obe ekipi sta uvrščeni na svetovno prvenstvo, ki ga bo decembra gostil Katar, gostje so bili boljši v prvih 45 minutah, v drugem delu so prevladovali Angleži.

Breel Embolo je Švici prinesel vodstvo z zadetkom v 22. minuti, potem ko mu je lep predložek na “betico” spravil Xherdan Shaqiri. Domači so poravnali tik pred odhodom v slačilnico, zadel je Luke Shaw. Zmago je trem levom zagotovil Harry Kane, potem ko je izkoristil enajstmetrovko v 78. minuti.

Napadalec Tottenhama je dosegel 49 gol za Anglijo, s čimer je na lestvici strelcev za državno izbrano vrsto izenačil legendarnega Bobbyja Charltona. Beži mu le še Wayne Rooney, ki je za domovino nogometa zadel 53-krat.

Duhoviti gostje

Kane bo razliko skušal zmanjšati že na torkovi prijateljski tekmi proti Slonokoščeni obali. Varovanci Garetha Southgatea so vpisali 21 zaporedno tekmo brez poraza, kar je nov rekord angleške reprezentance.

Švica je doživela prvi poraz pod taktirko selektorja Murata Yakina, navijači iz dežele sira, ur in čokolade pa so se na tribunah tokrat še kako zabavali.

Prinesli so tudi velik transparent, ki je simuliral zapis s spletnega iskalnika Google: “Italija na SP v Katarju 2022? – Ste mislili ŠVICA“. Naj spomnimo, v kvalifikacijski skupini so Švicarji prehiteli Italijo in jih poslali v dodatne kvalifikacije, kjer so azzurri klonili proti Severni Makedoniji.