Bušnja z mojstrovino za točko Brava v Mariboru

Nogomet 20. Maj 202317:14 0 komentarjev

Nogometaši Maribora in Brava so se v zadnjem, 36. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0). Vijoličasti so osvojili končno tretje mesto.

Mariborčani so na svoji zadnji tekmi iskali zmago ter hkrati upali, da drugouvrščenim Celjanom spodrsne pri Olimpiji. Toda to se ni uresničilo, prav tako pa tudi izbrancem Damirja Krznarja ni uspelo streti Bravovega odpora. Vijolični so tako ostali na tretjem mestu in jih čaka nastop v 1. krogu kvalifikacij konferenčne lige, Bravo pa si je z osmim mestom že pred časom priigral novo prvoligaško sezono.

Prvih 15 minut ni prineslo posebej nevarne akcije, potem pa je imel Maribor po zaporednih kotih dve (pol)priložnosti, vendar ni bilo pravega zaključnega strela. Tega pa je v 23. minuti sprožil Arnel Jakupović, vendar je žoga zletela mimo vrat.

Maribor je imel žogo več v posesti, vendar prav nevaren ni bil, že v prvem polčasu pa je moral zaradi poškodbe z igrišča Marin Laušić. V 40. minuti so domači tudi zadeli, po podaji z leve strani je Matija Kavčič žogo nespretno zadel in jo usmeril čez svojega vratarja Matijo Orbanića v lastno mrežo. Toda pregled posnetka je pokazal na predhoden prekršek Jana Repasa, tako da od vodstva ni bilo nič.

Uvod drugega polčasa je spet minil v terenski prevladi Maribora, vendar so bili napadi jalovi, v 62. minuti pa je Bravova obramba vendarle klonila, ko je z natančnim diagonalnim strelom za vodstvo domačih poskrbel Ivan Brnić.

V 73. minuti je do strela prišel tudi prvi strelec lige Žan Vipotnik, vendar je njegov poskus z roba kazenskega prostora Orbanić brez težav ukrotil. Šest minut pozneje pa je Bravo izenačil, potem ko je na levi strani kazenskega prostora streljal Denis Bušnja in z diagonalnim strelom zadel “malo mrežico” mariborskih vrat.

Manj natančen je bil s strelom z glavo na drugi strani Sven Šoštarič Karič v 87. minuti, tik pred koncem pa je cilj zgrešil še Rok Kronaveter, tako da se domačinom od 4000 navijačev ni uspelo posloviti z želenim slavjem.

Maribor – Bravo 1:1 (0:0)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 4000, sodniki: Bubek, Vidali, T. Jug.
* Strelca: 1:0 Brnić (62.), 1:1 Bušnja (79.).
* Maribor: Pridgar, Žinič (od 85. Lorber), Watson, Šoštarič Karič (od 90+2. Tavares ml.), Guerrico, Repas, Laušić (od 37. Kronaveter), Brnić, Jakupović, Tolić, Vipotnik.
* Bravo: Orbanić, Španring, Jakšić (od 69. Hribar), Katinić, Kavčič, Nsana (od 85. Puconja), Kurtovič, Selan, Bušnja, Flakus Bosilj (od 60. Trdin), Štor.
* Rumeni kartoni: Repas, Lorber; Bušnja.
* Rdeči karton: /.

Konec tekme! Maribor ostaja na 3. mestu, tudi zmaga ne bi bila dovolj, potem ko so Celjani slavili v Stožicah.

87. minuta: Z glavo je streljal Šoštarič Karič, a zgrešil vrata.

79. minuta: GOOOOL! Izenačenje! Denis Bušnja je prodrl po levi in povlekel proti sredini ter čudovito meril v daljši kot!

62. minuta: GOOOOL! Maribor vodi! Brnič je iz osrčja kazenskega prostora neubranljivo meril po tleh.

Konec polčasa. Le dva strela v okvir, po en na vsaki strani. Za zdaj navijači niso prišli na svoj račun, ob odhodu v garderobe smo slišali tudi nekaj žvižgov.

40. minuta: Maribor je z avtogolom Kavčiča povedel, a posredoval je VAR. Pred zadetkom je bil na sredini igrišča storjen prekršek.

23. minuta: Orbanić se je izkazal z obrambo po močnem strelu s strani, Maribor je prvič resneje zapretil.

Začetni enajsterici:

Maribor: Pridgar, Žinič, Watson, Karič, Guerrico, Repas, Laušić, Jakupović, Tolić, Brnić, Vipotnik

Bravo: Orbanić, Kavčič, Katinić, Jakšić, Španring, Nsana, Selan, Flakus Bosilj, Kurtović, Bušnja, Štor