Namerno zgrešil prosti met, sledila je kazen

Košarka 15. Okt 202219:15 0 komentarjev

Obračun med novincem AS Karditsasom in Kolossosom je odločil neverjeten met z več kot sredine igrišče. Zadel ga je Američan Jame Batemon ter poskrbel za prvo zmago Karditsasa v najmočnejši grški ligi.

AS Karditsas, ki je lani osvojil drugo grško ligo in se uvrstil med elito, je v prvem krogu visoko izgubil proti AEK-ju, nič kaj dobro mu ni kazalo tudi pred domačimi gledalci

Na začetku drugega polčasa za gosti zaostajal že za 14 točk, a ekipa, v kateri igra tudi slovenski košarkar David Gabrovšek, je na koncu prišla do zmage, ki je ni pričakoval nihče.

Gostje so imeli 2,7 sekunde do konca prosti met za vodstvo s 58:56, a je Malik Osborne namerno zgrešil prosti met, odbito žogo je ujel Jame Batemon, stekel v protinapad ter sprožil s sredine igrišča. Žoga je ob zvoku sirene zadela cilj in slavje zgodovinske prve zmage v prvi grški ligi se je začelo.

Gabrovšek je pri zmagovalcih igral dobrih 13 minut. Ob metu iz igre 0/1 je dosegel dve točki (prosti meti: 2/2). Dodal je še skok in podajo.