Luka Dončić že na pravih tekmovalnih obratih

Košarka 15. Okt 20227:40 0 komentarjev

V noči iz petka na soboto se je v ligi NBA zaključilo pripravljalno obdobje pred novo sezono. Na zadnjih preizkušnjah forme in moči je Luka Dončić ob zmagi Dallasa proti Utahu dokazal, da je dobro pripravljen na svojo peto sezono med košarkarsko elito.

V Salt Lake Cityju je odločitev o zmagovalcu na sklepni pripravljalni tekmi košarkarjev Dallasa proti Utah Jazz padla v zadnji četrtini. V njo sta ekipo vstopili točkovno praktično poravnani, v sklepnih dvanajstih minutah pa je sledil šov Luke Dončića in soigralcev. Slovenski košarkarski zvezdnik je bil najboljši strelec večerja, tekmo je končal s 24 točkami (met iz igre 9/18), tremi skoki in petimi asistencami.

Dallas bo prvo tekmo rednega dela lige igral 19. oktobra, ko bo gostoval pri ekipi Phoenix Suns. Sezono bosta 19. oktobra s svojima ekipama odprla tudi Goran Dragić in Vlatko Čančar. Chicago bo takrat z Dragićem gostoval pri Miami Heat, Čančarjev Denver pa pri Utah Jazz.

Na preostalih tekmah izstopa visoka zmaga Sacramento Kings proti Los Angeles Lakers (133:86). Brooklyn je na krilih Kevina Duranta in Kyla Irvinga ugnal Minnesoto (112:102), Denver Nuggets so nekoliko presenetljivo slavili proti Golden State Warriors (119:112). Vlatko Čančar v sedmih minutah ni dosegel točke.