Atlanta po velikem preobratu do zaključne žoge

Košarka 17. Jun 20217:12 > 7:39 0 komentarjev
AP Photo/Matt Slocum

V noči na četrtek so košarkarji Atlante Hawks po norem preobratu in zmagi pri Philadelphii (109:106) prišli do prednosti s 3:2 v zmagah, zdaj potrebujejo le še eno za napredovanje v konferenčni finale. Veliki junak sokolov je bil z rekordnim dosežkom v končnici Trae Young, ki je na koncu dosegel kar 39 točk.

Philadelphia 76ers je na krilih Joela Embiida in Setha Curryja praktično vodila celotno srečanje, pa to ne za nekaj točk, ampak konkretno. Po prvi četrtini so imeli domači 14 točk prednosti, ob polčasu 22, na začetku tretje četrtine so imeli tudi prednost tudi 26 točk, a gostje se na krilih izjemnega Younga niso predali. Nadoknadili so visok zaostanek in na koncu zmagali s 109:106.

Vrhunci tekme med Philadelphio in Atlanto:

Young je dosegel 39 točk (met iz igre: 10/23), enkrat je tudi ujel odbito žogo in prispeval sedem asistenc. Pri gostih sta Embiid in Curry dosegla 37 oz. 36 točk. Kamerunski center je dodal še 17 skokov, a vseeno je zdaj Philadelphia tista, ki si grize nohte. Do počitnic jo loči le še en poraz.

Ni Leonarda, ni panike

Do prve zaključne žoge so na gostovanju pri Utahu prišli tudi košarkarji LA Clippers. Čeprav slednji niso mogli računati na prvega zvezdnika Kawhija Leonarda, ki si je poškodoval koleno, je stvari v svoje roke prevzel Paul George, ki je s 37 točkami (met iz igre: 12/22) in 16 skoki bil glavni razlog, da so krvniki Luke Dončića pred uvrstitvijo  v konferenčni finale.

Vrhunci s tekme med Utahom in LA Clippers:

Pri domačih je bil z 32 točkami (met iz igre: 10/20 )najbolj razpoložen hrvaški košarkar Bojan Bogdanović.