Maribor odbil napade in ohranil upe na napredovanje

Evropa 20. Jul 202222:15 > 22:41 0 komentarjev

Nogometaši Maribora so se v prvi tekmi 2. kroga kvalifikacij za ligo prvakov z moldavsko ekipo Šerif Tiraspol razšli z nedoločenim izidom 0:0. Povratna tekma bo 26. julija v Moldaviji.

Mariborska zasedba se je v prvem krogu kvalifikacij merila s Šahtarjem iz Soligorska, zdaj pa je v drugem krogu njen tekmec še za spoznanje kakovostnejši Šerif. Ta je v prejšnji sezoni preskočil vse kvalifikacijske ovire ter se celo prebil v skupinski del lige prvakov. Danes v Ljudskem vrtu moštvi nista zadeli, tako da bo odločila povratna tekma.

Šerif je v tej sezoni v prvem kvalifikacijskem krogu izločil Zrinjski.

V prvem delu današnjega obračuna, za katerega Mariborčani sicer niso imeli najboljše popotnice, saj so v uvodnem domačem krogu klonili z Radomljami, je bilo razmerje moči po začetnem pritisku gostov enakovredno. Moldavska ekipa je sicer imela nekaj več od igre, tudi domači vratar Menno Bergsen pa malo več dela.

Najbolj nevarna sta bila poskusa Šerifa v 13. in 17. minuti. Najprej je s kakšnih 20 metrov meril Regi Lushkja, izkazal pa se je Bergsen, ki je žogo preusmeril v kot. Zatem pa je s prostega strela nevarno meril še Pernambuco, a je bil domači vratar na pravem mestu.

Pozneje so domači vzpostavili ravnotežje, a vendarle brez kakšnih nevarnejših akcij. Za edini pravi strel proti vratom Šerifa, po katerem je moral posredovati tudi vratar Razak Abalora, pa je v 38. minuti poskrbel Roko Baturina, a je žoga po strelu s kakšnih 18 metrov končala v naročju gostujočega vratarja.

V nadaljevanju Mariborčanom dolgo ni uspelo priti do aktivnejše predstave, pobudo so prepuščali gostom, ti pa so bili vse nevarnejši, Bergsen pa je imel spet nekaj dela. Najprej je zapretil Stjepan Radeljić, nato je ob pomoči soigralcev v obrambi v 52. minuti Bergsen ustavil dva poskusa šerifa iz bližine, po strelu Ibrahima Rasheeda je bil že premagan, vendar je obramba Maribora žogo izbila v kot.

V 72. minuti pa se je mariborski vratar spet moral izkazati ob nevarnem strelu Kaya Tejana.

Maribor je ob koncu sicer imel rahlo terensko premoč, toda le eno ali dve polpriložnosti, že v sodnikovem dodatku še zadnji poskus iz kota, a se je dvoboj končal z 0:0.

Zmagovalec slovensko-moldavskega obračuna se bo v tretjem krogu lige prvakov pomeril z boljšim iz finsko-češkega dvoboja HJK Helsinki – Viktoria Plzen.

Maribor – Šerif Tiraspol 0:0 (0:0)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 7150, sodniki: Lechner, Heidenreich, Kolbitsch.
* Strelci: /
* Maribor: Bergsen, Milec, Mitrović, Watson, Sikošek, Pihler (od 67. Antolin), Repas, Žugelj (od 82. Guerrico), Šturm (od 82. Kronaveter), Brnić, Baturina.
* Šerif Tiraspol: Abalora, Guedes, Radeljić, Kiki, Kipozzo, Lushkaja, Kyabou, Badolo, Pernambuco, Yansane (od 65. Tejan), Rasheed (od 77. Ouattara).
* Rumeni kartoni: Mitrović, Sikošek; Radeljić.
* Rdeč karton: /

Konec tekme! Zadnjih 24 minut in sodnikov dodatek vratarja nista imela več dela.

66. minuta: Nova priložnost z goste, tudi tokrat se je domača obramba rešila. S kakšnih petih metrov je iz obrata streljal Rasheed, a je bil znova blokiran. V strelih v okvir gola je sicer že 6:1 v korist Moldavcev.

52. minuta: Trojna priložnost za Šerif! Najprej je približno z bele točke po podaji s strani sprožil Badolo, strel je bil blokiran, a je do žoge prišel Rasheed, ki je streljal kar dvakrat, a mu je najprej gol preprečil Bergsen, nato še Šturm. Ostaja 0:0.

Trojna priložnost za Šerif:

50. minuta: Priložnost za goste! Po podaji s kota je bil najvišji v skoku Radeljić, a je žoga zletela tik ob levi vratnici Maribora.

Začetek drugega polčasa!

Podatek o številu navijačev: na tribunah Ljudskega vrta je 7.150 obiskovalcev

Konec prvega polčasa! Maribor tekmecu ni puščal veliko prostora, v prvi vrsti domači stavijo na dobro obrambo, a tudi v napadu si niso priigrali pravih priložnosti.

38. minuta: Prvi strel v okvir gola za Maribor! Vendarle smo dočakali prvi strel, ko je moral posredovati vratar, še na gostujoči strani igrišča. Sprožil je Baturina.

Strel Baturine:

13. minuta: Vendarle prva priložnost! Zapretili so gostje, močno je z razdalje sprožil Lushkja in pošteno ogrel dlani Bergsna.

Strel Lushkje:

11. minuta: V uvodnih desetih minutah ni bilo omembe vrednega napada, ne na eni in ne na drugi strani. Igra večinoma poteka med obema kazenskima prostoroma.