Sanjski začetek Liverpoola ustavila hrvaška raketa

Nogomet 2. Jan 202220:21 0 komentarjev

Na derbiju 21. kroga v angleški Premier ligi sta se Chelsea in Liverpool na stadionu Stamford Bridge razšla brez zmagovalca (2:2). Tekma je bila spektakularna, na koncu pa sta se morali obe ekipi zadovoljiti le s točko. Manchester City ima tako sedaj že deset točk prednosti pred tekmecema.

Gostje so bili na tekmi proti Chelseaju precej zdesetkani. Zaradi pozitivnega testa na covid-19 so tekmo izpustili Alisson Becker, Roberto Firmino in Joel Matip. Na klopi ni bilo niti trenerja Jürgena Kloppa

Chelsea – Liverpool 2:2 (2:2)

Kovačić 42., Pulisic 45+1.; Mane 9., Salah 26.

Tekmo so branilci obeh ekip začeli precej nemirno. Napake v obrambi so si sledile kot po tekočem traku. Najprej jo je storil Antonio Rüdiger, nato na drugi strani Trent Alexander Arnold. Obe sta ostali neizkoriščeni, v tretje pa gre rado. Po napaki Trevoha Chalobaha je Liverpool v 9. minuti v vodstvo poslal Sadio Mane.

Gol Sadia Maneja za 1:0:

Na 2:0 je povišal Mohamed Salah, ki se je izjemno znašel v kazenskem prostoru. Španec Marcos Alonso ni imel veliko možnosti. Za Egipčana je to že 16 gol v letošnji sezoni angleške Premier lige.

Gol Mohameda Salaha za 2:0:

Chelsea se ni predal. Še v prvem polčasu jim je uspel preobrat. Izjemen vole je uspel Hrvatu Mateu Kovačiću, ki je po prekinitvi presenetil vse, še samega sebe.

Gol Matea Kovačića za 2:1:

V sodnikovem podaljšku prvega polčasa je Chelsea uspel izenačiti. V kazenskem prostoru se je znašel Američan Christian Pulisic in zanesljivo premagal vratarja gostov Caoimhina Kelleherja, ki je v vratih nadomeščal Alissona Beckerja. Slednji je manjkal zaradi pozitivnega testa na covid-19.

Gol Christiana Pulisica za 2:2:

V drugem polčasu zadetkov nismo videli. Obe ekipi s točko ne moreta biti preveč zadovoljni. Manchester City ima namreč sedaj že 10 točk prednosti pred Londončani in 11 pred Liverpoolom.

Obe ekipi bosta v nadaljevanju meseca januarja precej oslabljeni. Začenja se namreč afriško nogometno prvenstvo. Pri Liverpoolu bodo manjkali Mohamed Salah, Sadio Mane in Naby Keita, pri Chelseaju pa Edouard Mendy in Hakim Ziyech.