PLT: Šampionska predstava za naslov Maribora

Nogomet 22. Maj 202219:00 > 23. Maj 2022 10:20

Maribor je z izjemno predstavo na gostovanju na Fazaneriji postal prvak Prve lige Telemach. Odločitev o slovenskem prvaku je padla šele v zadnjem, 36. krogu, vijoličasti pa so Muro, ki je lani postala prvak, odpravili s 3:1. Drugouvrščeni Koper ni uspel premagati Bravo, tekmeca sta se razšla brez zmagovalca (0:0). Nekoliko v senci je bil obračun v Celju, kjer je Olimpija za konec sezone zmagala (2:0).

Maribor je tekmo začel odločno in s ciljem, da prvič v tej sezoni premaga Muro. In čeprav so dolgo časa ogrožali vrata 17-letnega Vida Šumenjaka pa vsaj na začetku niso uspeli kronati terenske premoči. Vse to se je spremenilo v 42. minuti, ko je za vodstvo vijoličastih z odličnim strelom poskrbel Rok Kronaveter. Sledila je krajša prekinitev zaradi navijaškega incidenta, do odmora pa se izid ni več spremenil.

Tudi po odmoru so Mariborčani nadaljevali odločno. Veliko prostora se je odprlo Martinu Milcu, ki je z izvrstnim strelom še povišal prednost. Za tem je piko na i mariborskemu naslovu postavil prvi strelec lige Ognjen Mudrinski, ki je v 53. minuti poskrbel za vodstvo s 3:0. V 65. minuti je Mura dosegla častni zadetek po avtogolu Nemanje Mitrovića. Sledil je le še sklepni del tekme, Mura je sicer nekoliko bolj pritisnila proti vratom Maribora, toda nič več ni uspelo preprečiti veselja vijoličastih, ki so še 16. postali državni prvaki.

Mojstrovina Martina Milca:

Koper le remiziral

Koper je na gostovanje v Ljubljano prišel z le eno mislijo, in sicer da šteje zgolj in samo zmaga. Toda Bravo se je izkazal za izredno zahtevnega tekmeca, ki sta se na koncu razšla brez zadetkov. Priložnosti za zadetek sta imeli obe ekipi, toda pravega zaključka niso našli. Koprčani so z remijem osvojili končno drugo mesto, Bravo pa peto.

Olimpija zanesljiva v Celju

Olimpija je bila od samega začetka bila podjetnejša in zmaji so hitro kronali terensko premoč. Mario Kvesić je v 11. minuti zadel prvič, v 36. minuti pa je dosegel še drugi zadetek, kar se je posledično izkazalo tudi za končni rezultat.

V drugem polčasu so imeli več od igre Celjani, toda prvo priložnost v drugem delu so si pripravili šele v 67. minuti srečanja. Kasneje se je dogajanje povsem umirilo, v 88. minuti je Tomislav Tomić prejel neposredni rdeči karton zaradi nevarnega starta.

Drugi zadetek Kvesića:

Aluminij za slovo do točke proti Taboru

V dvoboj ekip z dna lestvice so nekoliko bolje vstopili nogometaši Tabora. Boljši začetek so gostje kronali v 14. minuti, ko so povedli prek prvenca Roberta Čakša. Sledil je odgovor Aluminija, ki je prevzel pobudo. To se jim je izplačalo v 35. minuti, ko so prišli do izenačenja. Na odmor sta tekmeca odšla ob izidu 1:1.

V drug polčas so bolje vstopili domači, ki so že v 48. minuti prišli do vodstva. Zadel je Tin Martić. A veselje ni trajalo dolgo, že v 54. minuti so ponovno zadeli gostje, Mateo Monjac je postavil končni rezultat 2:2. Do konca srečanja sta obe ekipi igrali odprt nogomet, tekma, ki ni odločala o ničemer pa se je končala brez zmagovalca. Aluminij se po večletnem igranju v slovenski eliti seli v drugo ligo, Tabor pa bo moral svoj obstanek še potrditi – varovance Dušana Kosića že kmalu čaka obračun proti Triglavu.

Četrti zadetek na srečanju:

Kar šest zadetkov v Domžalah

Izjemno sobotno tekmo v Domžalah so bolje začeli gostje, a prvi so do vodstva prišli Radomljani. V 28. minuti je bil natančen Čuić. Domžale so izenačile devet minut kasneje, v 52. minuti pa so preko Jakupovića prvič na tekmi povedle.

To je bil prvi preobrat na tekmi, zdaleč pa ne zadnji. Radomlje so v 57. minuti prek Pogačarja znova izenačile, v 73. minuti pa zopet povedle. A gostje se niso dali, v 77. minuti je Adamov s svojim drugim zadetkom na tekmi postavil končni rezultat 3:3.

Gol Adamova za končni rezultat 3:3:

Radomlje sezono tako zaključujejo nad svojimi lokalnimi rivali. Na šestem mestu imajo 46 točk, sedmi Domžalčani pa točko manj.