Zdesetkani Domžalčani ostali brez želenih treh točk (VIDEO)

Nogomet 15. Apr 202320:07 0 komentarjev
Bravo, Olimpija, nogomet

Nogometaši Domžal in Brava so se v tekmi 31. kroga Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 2:2 (0:1).

V precej nerazgibanem prvem delu je bila glavnina dogajanja strnjena v zadnjih desetih minutah. Najprej so v 34. gostje izvedli nevarno akcijo, po kateri je bil Tamar Svetlin sam pred vratarjem Gašperjem Tratnikom, a je slednji še odbil žogo v kot. Prav po tem kotu pa je minuto pozneje padel prvi gol na tekmi. Pred vrati je bil na pravem mestu Luka Štor in poskrbel za vodstvo Brava.

Nadaljevanje je bilo precej bolj zanimivo. Najprej je po akciji domačih v 47. minuti sodnik po ogledu posnetka odločil za najstrožjo kazen zaradi prekrška. Izvedel jo je Franko Kovačević, a je Matija Orbanić njegov strel po sredini gola ubranil. Vendar je pred tem zapustil dovoljeno območje gibanja, tako da je sodnik zahteval ponovitev. V drugem poskusu je bil Kovačević bolj natančen, s strelom po sredini gola je izenačil.

Domači so bili po izenačenju v naletu, to pa so 15 minut pozneje izkoristili za rezultatski preobrat. Kovačević je z desne strani podal pred vrata, kjer je bil povsem sam Bartol Barišič in z nekaj metrov žogo potisnil v mrežo.

Za hiter odgovor Brava bi lahko poskrbel Svetlin že minuto pozneje, a je vratar Domžal njegov poskus ubranil.

So pa nato Šiškarji prevzeli pobudo in bili v zadnjih 20 minutah nevarnejši. V 85. pa so tudi izenačili, po podaji Martina Kramariča z leve strani je domača obramba pred vrati zamudila, Maro Katinić pa je bil hitrejši kot Tratnik in je žogo ob vratnici z glavo preusmeril v gol.

Že v sodnikovem dodatku pa so imeli nogometaši Brava še priložnost za zmago, ko je po lepi akciji do žoge na kakšnih desetih metrih prišel David Flakus Bosilj, toda Tratnik jo je še preusmeril čez gol.

V naslednjem krogi bodo Domžalčani v soboto gostovali v Mariboru, Bravo pa bo v nedeljo, 23. aprila gostil Celjane.

Domžale – Bravo 2:2 (0:1)

Stadion Domžale, gledalcev 300, sodniki: Mertik, Kranjc, Šprah.

Strelci: 0:1 Štor (35.), 1:1 Kovačević (53., 11-m), 2:1 Barišić (68.), 2:2 Katinić (85.).

Domžale: Tratnik, Đurić, Topalović (od 78. Offenbacher), Kovačević, Barišić, Hodžić, Saitoski (od 46. Podlogar), Pišek, Brecl, Fazlić (od 46. Awosanya), Husmani (od 67. Markuš).

Bravo: Orbanić, Španring (od 82. Trontelj), Štor (od 90. Marjanac), Trdin (od 75. Flakus Bosilj), Kramarič, Jakšić, Kavčič, Selan, Kurtović, Katinić, Svetlin (od 82. Bušnja).

Rumeni kartoni: Đurić, Saitoski, Pišek, hadžić; Orbanić, Kramarič.
Rdeč karton: /

Potek srečanja v Domžalah:

Konec tekme!

90. minuta+5: Bravo je imel v zadnjih sekundah tekme priložnost za zmago. Do strela z nevarnega položaja je prišel Flakus Bosilj, a Tratnik je bil na mestu in rešil Domžale.

Priložnost Flakusa Bosilja:

85. minuta: GOOOL! 2:2! Ni še konec! Bravo je izenačil. Nespretnost obrambe Domžal je izkoristil Maro Katinić, ki je z glavo zadel za 2:2. Pri strelu ga je v glavo zadel tudi vratar Tratnik, za to se Hrvat zadetka ni mogel niti veseliti.

Zadetek Katinića:

68. minuta: GOOOL! 2:1! Popoln preobrat Domžal! Udarila je hrvaška naveza. Kovačević je lepo v ogenj poslal Bartola Barišića, ki je lepo zadel za vodstvo Domžal.

Zadetek Barišića:

53. minuta: GOOOL! 1:1! Franko Kovačević je zadel z bele točke, a potreboval je kar dva poskusa. Prvega mu je Obranić ubranil, a sodniki so ocenili, a je za Hrvat prehitro zapustil golovo črto. Kljub hudim protestom Brava je prišlo do ponovitve enajstmetrovke, Kovačević pa je bil v drugo zanesljiv. V Domžalah je zdaj 1:1.

Kako je prišlo do enajstmetrovke:

Drama pri izvajanju enajstmetrovke:

47. minuta: Velika priložnost za Domžale. V veliki gneči je do strela prišel Barišić, ki je odlično sprožil, a mu je Orbanić strel ubranil, kasneje pa je nogometaš Brava brcnil domžalskega in po posredovanju VAR je sodnik Mertik pokazal na belo točko za domače.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

35. minuta: V zaspanem prvem polčasu, ko veliko priložnost nismo videli, je Bravo po podaji s kota Martina Kramariča v polno meril Luka Štor. To je bil že drugi zaporedni zadetek napadalca iz Ajdovščine. Pred tednom ga je dosegel tudi proti Olimpiji.

Začetek tekme v Domžalah!

Začetni postavi:

Pred tekmo:

Sobotno dogajanje se bo nadaljevalo s tekmo Domžal in Brava (17.30). Varovanci Simona Rožmana bodo nov komplet točk iskali na domači tekmi s Šiškarji, ki ob Kamniško Bistrico prihajajo okrašeni z velikim skalpom ljubljanske Olimpije. Bravo je tako znova osem točk nad cono izpada in so ob skromni formi Gorice in Tabora morda celo že zbrali dovolj točk, da se jim z obstankom ni več potrebno obremenjevati.