PLT: Zdaj je uradno, vsega je lahko konec že v nedeljo

Nogomet 15. Apr 202322:05 0 komentarjev
Grofje in zmaji so bili s svojo prošnjo na NZS neuspešni. FOTO: Aleš Fevžer

Na večerni sobotni tekmi 31. kroga Prve Lige Telemach Celjani v tekmi z malo priložnostmi niso uspeli premagati Tabora (0:0), zato lahko ljubljanska Olimpija na nedeljskem večnem derbiju v Stožicah dokončno potrdi naslov državnih prvakov.

Morebitna zmaga na sobotni tekmi bi veliko prinesla Celju kot Taboru. Sežanci bi se na ta način rešili zadnjega mesta in ga prepustili Goričanom, Celjani pa bi se vsaj za en dan izenačili z drugimi Mariborčani, ki jih v nedeljo čaka derbi v Ljubljani. Nazadnje sta ekipi dobili vsaka po točko, ki je Celjane Mariboru približala na -2 (54-52), Tabor pa izenačila z Gorico pri 22 točkah.

Bravo razveselil Koper

Sosedski obračun v Domžalah se je razpletel z delitvijo točk (2:2). Šiškarje je vodstvo popeljal Luka Štor in postavil izid prvega polčasa. Domžalčani, ki so pogrešali številne prvokategornike, so v drugem delu zaigrali bolje in prišli do preobrata. Najprej je z bele točke zadel Franko Kovačević, 15 minuta kasneje pa je ravno podajo Kovačevića izkoristil Bartol Barišić.

Zadetek za izenačenje Brava:

Vse je kazalo na zmago rumene družine, ki si je želela približati Kopru, a Ljubljančani se niso dali in prek Mara Katinića izenačili na 2:2, v sodnikovem dodatku pa so imeli celo priložnost za zmago, a je po strelu Davida Flakusa Bosilja domače rešil vratar Gašper Tratnik.

Na lestvici imajo zdaj Domžalčani na petem mestu 45 točk, štiri manj od Kopra, Bravo je sedmi z 3 točkami.

Radomljani ponagajali tudi Muri

Sobotni spored se je začel na Fazaneriji v Murski Soboti. Tekmo so bolje odprli gostje. Radomlje so pritiskale, a do zadetka jim ni uspelo priti. Zato pa je to na drugi strani kaznovala Mura. V 17. minuti je namreč Darly N’Landu v kazenskem prostoru podrl Kaia Cipota, Mirlind Daku pa je zanesljivo izkoristil najstrožjo kazen in dosegel svoj petnajsti zadetek v letošnji sezoni Prve lige Telemach. Napadalec Mure je moral nato kmalu zaradi poškodbe zapustiti igrišče.

Zadetek Soklerja za 1:1:

Varovanci Oliverja Bogatinova so odgovorili še v prvem polčasu. V 37. minuti se je v kazenskem prostoru odlično znašel Ester Sokler, ki je premagal Klemna Mihelaka in izenačil rezultat. Ta se do konca srečanja ni več spremenil.

Kopru primorski derbi

Nogometaši Kopra so v petek prišli do 14. zmage v sezoni in se utrdili na četrtem mestu prvenstvene lestvice. Zdaj so pri 49 točkah in ostajajo v boju za 2. mesto, saj razlika do Maribora in Celja ostaja premostljiva. Gorica je predzadnja z 22 točkami. Enako število točk ima tudi zadnji Tabor.

Zadetek Kopra za zmago nad Gorico:

Misija: preprečiti rajanje zelenih Stožic

Krog se bo zaključil z nedeljskim večnim derbijem. Mariborčani na zadnji prvenstveni večni derbi prihajajo z enim samim ciljem – osvojiti tri točke in vsaj malce zakuhati zaključek letošnje sezone v Prvi ligi Telemach. Forma vijolic je izjemna, od oktobra so varovanci Damirja Krznarja izgubili eno samo tekmo, a jim zimskega zaostanka za Olimpijo, ta je znašal trinajst točk, vseeno ni uspelo stopiti za več kot eno točko. Čeprav zmaji v drugem delu ne blestijo, se namesto ali bodo osvojili naslov še vedno sprašujemo samo – kdaj ga bodo.

V primeru zmage zmajev bo to že v nedeljo, saj Celjani niso uspeli premagati Tabora.