Novak Đoković brez usmiljenja, Špancu delil drobtinice

ATP 29. Sep 202220:31 0 komentarjev

Novak Đoković je v osmini finala turnirja serije 250 v Tel-Avivu brez kakršnih koli težav premagal Španca, Pabla Andújarja. Srb v jutrišnji četrtfinale napreduje z izidom 6:0, 6:3.

Beograjčan bi moral zaigrati že včeraj, sodelovati v poslovilnem nastopu izraelskega specialista za igro dvojic, Jonathana Erlicha, a se je slednji poškodoval, zato Đoković sodeluje le v turnirju posameznikov.

Kot prvi nosilec je danes več kot upravičil vlogo favorita in odčital lekcijo 115. igralcu sveta, Pablu Andújarju ter mu prepustil vsega tri igre. Španec, sicer v preteklosti zmagovalec štirih ATP turnirjev, je precej bolj domač na peščeni podlagi, poleg tega je v “jeseni” svoje kariere in na zmago realno ni mogel računati, toda danes ga je “Nole” na trenutke tako zelo nadigral, da se je obema kar smejalo.

Prvega niza je bilo konec po manj kot pol ure, Đoković je v tem delu srečanja storil le tri neizsiljene napake, Andújarja pa po točkah premagal s 30:13. Potem, ko je 21-kratni zmagovalec turnirjev velike četverice srečanje odprl s sedmimi zaporednimi igrami v svoj prid, je Španec v najdaljšem “gemu” tekme, ki je trajal kar 27 točk, vendarle uspel priti do prve igre (6:0, 1:1).

Odločilen trenutek, ki je tehtnico dokončno prevesil na stran Srba v drugem nizu, je prišel v osmi igri, ko je prvi zvezdnik turnirja odvzel servis na 30 in nato le še mirno odserviral za zmago po uri in 25 minutah.

V četrtfinalu se bo Đoković pomeril proti Vaseku Pospišilu, ki v Izraelu nastopa kot srečni poraženec. “Nole” je vseh pet dosedanjih srečanj proti Kanadčanu dobil brez izgubljenega niza.