Izjemni Rok Možič do novega rekorda

Odbojka 23. Jan 20229:47 1 komentar

Po dveh zaporednih porazih se je Verona v soboto razveselila šeste zmage v sezoni in skočila na deveto mesto. Zdaj ima le še točko manj od Padove. Junak ekipe iz mesta Romea in Julije pa je bil kdo drug kot Rok Možič.

Po novoletnem razočaranju proti Tarantu so odbojkarji Verone nujno potrebovali zmago nad Padovo in do nje zahvaljujoč izjemni predstavi Roka Možiča tudi prišli.

Začelo se ni najbolje. Gostje iz Padove so prvi niz dobili s 25:22, nato pa so Verončani na krilih domačih navijačev in mladega Slovenca, ki je pred dnevi dopolnil šele 20 let, prišli do preobrata in šeste zmage v sezoni.

Možič se je na koncu ustavil pri 30 točkah (22/39 – 56% napad), kar je njegov najboljši dosežek do zdaj v najmočnejši italijanski ligi. Tako kot proti Tarantu je tudi proti Padovi vknjižil pet asov. Na zadnjih dveh tekmah je dosegel toliko asov kot prej na preostalih 14 tekmah.

“Prišli smo do pomembnih treh točk”

“Za mano je odličen dan. Začeli smo počasi, nato pa smo našli pravi ritem. Ko smo začeli bolje servirati in zaključevati protinapade, je steklo, mislim, da smo bili veliko boljši nasprotnik. Prišli smo do pomembnih treh točk,” je po novi fantastični predstavi povedal izjemni Možič, ki je bil za Padovo nerešljiva uganka, po tekmi pa so Slovenca povsem zasluženo okronali tudi za najboljšega igralca tekme.

Vrhunci s tekme med Verono in Padovo:

Kaj pravi statistika? Dosegel je že neverjetnih 319 točk

Nekdanji član Merkurja Maribor je na 16 tekmah dosegel že neverjetnih 319 točk, 27 več kot njegov vzornik Wilfredo Leon, a ima Kubanec s poljskim potnim listom eno odigrano tekmo manj. Leon je dosega 5,3 točke v vsakem nizu, medtem kot Možič le nekaj manj, 5,15, ostajata edina, ki ima povprečje več kot pet točk na niz.

Rok Možič je najboljši “strelec” lige. Foto: Verona Volley

Možič je samo v napadu dosegel 274 točk, s čimer je daleč najboljši napadalec lige, 25 točk je v svojo statistiko dodal še z blokom in še dodatnih 20 z odličnim servisom, ki je, kot smo že zapisali, na zadnjih dveh tekmah deloval brezhibno.

Naslednja tekme Verone bo v sredo proti Cisterni, ki je na zadnjih petih tekmah zmagala le enkrat. Izjemna priložnost, da se Verona razveseli nove zmage.