Mariborčanke še drugič v sezoni boljše od Kamnika (VIDEO)

Odbojka 25. Feb 202321:00 > 21:23 0 komentarjev
Nova KBM Branik

Odbojkarice Nove KBM Branika so v zaostali tekmi 13. kroga 1. DOL Sportklub za ženske še drugič premagale Calcit Volley. Prvič v prvenstvu, a Kamničanke bodo kljub porazu ohranile najboljše izhodišče po prvem delu.

Mariborčanke so po izenačeni igri v vseh nizih Kamničankam zadale prvi poraz v sezoni. Kljub temu slednje ostajajo zanesljivo prve na lestvici, to pa velja tudi za drugouvrščene Mariborčanke. To je bil sicer prvi od petih derbijev, ki jih bosta ekipi odigrali v naslednjem obdobju – dvakrat se bodo pomerile še v polfinalu srednjeevropske lige ter po enkrat v prvenstvu in finalu pokala.

Prvi niz se je začel po željah Mariborčank, ki so povedle s 7:1, toda Kamničanke so se pravočasno prebudile, izenačile najprej na 12:12 ter povedle s 14:12. Sledilo je izenačeno nadaljevanje, niz pa je v korist domače zasedbe odločila Isa Ramič.

Končnica prvega niza:

V drugem nizu so pobudo zgodaj prevzele Kamničanke, pobegnile so za štiri točke, toda domače odbojkarice so se vrnile v igro in poskrbele za izenačeno nadaljevanje. V končnico niza so Mariborčanke vstopile s štirimi točkami prednosti (21:17), toda to ni zadostovalo. Gostje so znova ujele priključek, po slabem sprejemu domačink pa so dobile tudi niz s 30:28.

Nova KBM Branik: Milošič 10, Pogačar 4, Štampar 5, Klajžar (L), Lekše 16, Senekovič, Cikač (L), Farkaš, Ramić 18, Potokar, Lorber Fijok 23, Kranjc 7, Gradišnik Klanjšček. Trener: Bruno Najdič.

Calcit Volley: Radišković, Vovk 8, Đorđević 10, Hutinski 13, Boisa 3, Kregar 13, Charuk 17, Pucelj 19, Čižman, Banko (L). Trener: Gregor Rozman.

Končnica drugega niza:

Štajerke, ki so igrale brez Ize Mlakar, so v tretjem nizu prvo večjo razliko naredile pri 11:6, vendar so jih tekmice s serijo šestih točk ujele in prehitele. Znova je sledilo izenačeno nadaljevanje, po 20:20 pa so gostiteljice dosegle štiri točke zapovrstjo, peto pa je dosegla Ramič in tako spet odločila niz.

To je bil tretji medsebojni dvoboj Calcita in Nove KBM Branika v tej sezoni. Prvega so dobila Kamničanke, zdaj pa dva zapored Mariborčanke.

Končnica tretjega niza:

Četrti niz je odločila končnica, v kateri je Calcit igral za odtenek bolje, niz je z uspešnim napadom končala Ana Marija Vovk. V odločilnem nizu so domače povedle s 6:2 in 7:3, a so jih Kamničanke ujele. Izenačeno je bilo še pri 15:15, zmago pa so domače slavile po nenatančnem napadu gostij. Pri teh je bil s 17 točkami najboljša Maša Pucelj, pri domačih jih je 23 dosegla Lorena Lorber Fijok.

Končnica četrtega niza:

Poraz za Kamničanke ni usoden, saj so si že pred to tekmo zagotovile najboljše izhodišče, kljub temu pa trener gostij po tekmi ni bil zadovoljen.

“Nisem in ne morem biti zadovoljen, čeprav tekma ni odločala o ničemer. Res je, da nismo igrali v zasedbi, v kateri igramo v zadnjem času, vendar tudi domačinke niso mogle računati na Izo Mlakar, zato to ne sme biti noben izgovor. Rezultatsko poraz ni tragičen, je pa hudo to, kako smo izgubili in predvsem na kakšen način. Spet smo delali napake, ki jih ne bi smeli, slabi smo bili premalo natančni na lahkih žogah, premalo natančni na visoko podanih žogah premalo agresivni v napadu … Na ta način se Mariborčank ne da premagati,” je po tekmi povedal trener Kamnika Gregor Rozman.