Sprememba na vrhu lestvice, zvezdniški dvoboj Crosbyju

Hokej 11. Dec 20218:03 0 komentarjev

Hokejisti New York Rangers so nova vodilna ekipa vzhodne konference ameriške profesionalne lige NHL. Na 26. tekmi so zabeležili 18. zmago, njihova zadnja žrtev je bil Buffalo, ki so ga na njegovem ledu premagali z 2:1. Junak tekme je bil v zadnjem času zelo razpoloženi vratar, Rus bolgarskega rodu Aleksandar Georgiev, ubranil je 36 strelov.

Za Rangers, ki so na zadnjih devetih tekmah vknjižili osem zmag, sta v polno zadela Šved Mika Zibanejad in Alexis Lafreniere, Adam Foks je v statistiko vpisal dve podaji. Edini, ki je premagal Georgieva, je bil Brett Murray, uspešen je bil pet minut pred koncem tekme.

Vrhunci tekme Buffalo – NY Rangers:

Crosbyju zvezdniški dvoboj z Ovečkinom

New York je na lestvici vzhoda prehitel Washington, ki je na domačem ledu moral priznati premoč Pittsburghu in Sidneyju Crosbyju, gostujoči zvezdnik je z dvema podajama nadaljeval zbiranje točk že na sedmi zaporedni tekmi. Pingvini so zmagali s 4:2, že po prvi tretjini so vodili s 3:0. Domači so se nato približali na 2:3, podajalec pri obeh golih je bil Rus Aleks Ovečkin, a je slabi dve minuti pred koncem njihovo usodo dokončno zapečatil Jeff Carter.

Najboljša ekipa lige pa ostaja Florida, pred New Yorkom ima točko prednosti. Tokrat je s 3:1 v Glendelu ugnala Arizono. V prve tretjini sta v razmaku le desetih sekund mrežo zatresla Patrick Hornqvist in Sam Bennett, Phil Kessel je zaostanek znižal, zmago panterjev pa je potrdil Sam Reinhart.

Colorado rekorden

Colorado je proti Detroitu že na tretji zaporedni tekmi dosegel sedem golov (7:3), na zadnjih šestih domačih tekmah je vselej dosegel pet ali več zadetkov, s čimer je izenačil rekord ekipe Quebec Nordiques iz let 1982 in 1985. Dva gola je tokrat dosegel Andre Burakovsky, Devon Toews je vknjižil tri podaje, izkazal pa se je tudi domači vratar Darcy Kuemper, ubranil je 37 strelov.

Nashville je v gosteh s 3:2 premagal New Jersey, Philadelphia s 4:3 prav tako v gosteh Vegas – to je bila prva zmaga letalcev na zadnjih 11 tekmah in prva pod vodstvom novega trenerja Mika Yea, za njo je bil z 41 obrambami najbolj zaslužen vratar Carter Hart.

Edina petkova tekma, ki se ni končala po rednem delu, pa je bila v Vancouvru, kjer so odločali kazenski streli. Edinega je zadel Elias Pettersson, ki je tako zagotovil zmago Vancouvra proti Winnipegu s 4:3. V rednem delu je k zmagi dva gola prispeval še en Šved, Nils Hoglander.