Sladka zmaga po devetih letih, veselo v azijskem delu Carigrada (VIDEO)

Nogomet 9. Dec 202319:26 0 komentarjev

Turška nogometna liga se spreminja v dvoboj za prvaka. Na derbiju vikenda je Fenerbahče Mihe Zajca s 3:1 v gosteh porazil Bešiktaš in tako spet prevzel vodstvo na razpredelnici. Klub z azijskega dela bosporskega preliva ima enako število točk kot Galatasaray, to pa je bila sploh prva prvenstvena zmaga "kanarčkov" nad Bešiktašom v gosteh po letu 2014.

Zajca tokrat ni bilo v postavi gostov, saj mu nelagodje povzroča poškodba hernija, ob njegovi odsotnosti pa se je med strelce vpisal slovanski tercet.

V prvem polčasu je zadel Bošnjak Edin Džeko, v drugem pa sta bila natančna Srb Dušan Tadić in Poljak Sebastian Szymanski. Za domače je v prvem polčasu z enajstih metrov izenačil Alex Oxlade Chamberlain. Tadić je ob koncu tekme eno enajstmetrovko tudi zastreljal, potem ko je bil iz najstrožje kazni predhodno natančen. Bešiktaš po  rivaloma zaostaja že za debelih štirinajst točk.

Položaj na lestvici je fantastičen obet pred zaključkom decembra, saj bo 24. decembra na sporedu medcelinski derbi (Fenerbahče – Galatasaray), pet dni kasneje pa si bosta velika nasprotnika v “lase skočila” še na turškem superpokalu, ki ga letos gosti Savdska Arabija.