Ilka Štuhec z velikim zaostankom, grd padec Mikaele Shiffrin

Alpsko smučanje 26. Jan 202410:51 0 komentarjev

V Cortini d'Ampezzo so se smučarke pomerile na četrtem smuku sezone. Slovenka Ilka Štuhec se ni najbolje odrezala, zaostala je več kot dve sekundi. Grdo pa jo je skupila Mikaela Shiffrin.

Malce presenetljivo je v Cortini d’Ampezzo slavila Avstrijka Stephanie Venier z 39 stotinkami sekunde prednosti pred Švicarko Laro Gut-Behrami. Tretje mesto so si z zaostankom 71 stotink razdelile kar tri smučarke: Italijanka Sofia Goggia, Avstrijka Christina Ager in Kanadčanka Valerie Grenier.

Tridesetletna Venier je osvojila drugo karierno zmago, prvo po letu 2019, ko je zmagala na smuku v Garmisch-Partenkirchnu.

Ilka Štuhec se ni odrezala najbolje. Zasedla je enaindvajseto mesto z zaostankom sekunde in stotinke za zmagovalko.

Za smučarke je bil to četrti smuk letošnje sezone. Štuhec še še ni uvrstila na oder za zmagovalke, najboljša je bila peta v Val d’Iseru. V Zauchenseeju je bila 12., v St. Moritzu pa 14. Edini trening pred današnjo tekmo, ki je potekal v sredo, je končala na 13. mestu.

Kot osma je startala Američanka Mikaela Shiffrin, ki pa ni prišla do cilja. Grdo je padla in odstopila. Prva smučarka sezone je obležala, kako hudo se je poškodovala, pa še ni znano. Američanka se je ustala, a leve noge ni mogla obremeniti. Odpeljal jo je helikopter.

Od prvih enajstih smučark jih je v cilj prišlo le šest. Odstopile so Priska Nufer, Mikaela Shiffrin, Federica Brignone in Corinne Suter, Ester Ledecka pa ni startala. Skupaj jih je odstopila kar dvanajst.