Jubilej Američanke na veleslalomski uverturi v Söldnu

Alpsko smučanje 23. Okt 202114:31 > 15:25 1 komentar
Mikaela Shiffrin (Foto: Marco Trovati/AP)

Mikela Siffrin je postala zmagovalka uvodne tekme 56. sezone svetovnega pokala v alpskem smučanju. Američanka je na veleslalomu v Söldnu v Avstriji slavila s časom 2:07,22, druga je bila vodilna po prvi vožnji Švicarka Lara Gut-Behrani (+ 0,14), tretja pa Slovakinja Petra Vlhova (+ 1,30). Najboljša Slovenka je bila Meta Hrovat na šestem mestu (+ 1,59).

Slalomska uvertura na progi Rettenbach v Söldnu je najbolje uspela Mikaeli Shiffrin, ki se je razveselila že svoje jubilejne 70. zmage v karieri. Po prvi vožnji drugouvrščena smučarska zvezdnica je v finalu napadla na vso moč in za vsega 14 stotink premagala Laro Gut-Behrami, ki ostaja pri dveh zmagah v Söldnu.

Na tekmi je nastopilo tudi pet Slovenk, najboljši vožnji pa je sestavila Meta Hrovat. Kranjskogorčanka je bila na prvi progi osma, v drugi pa tako kot že lani napredovala na končno šesto mesto.

Vrhunska uvrstitev se je danes nasmihala tudi Andreji Slokar, ki se je v prvi vožnji s startno številko 29 prebila na visoko deveto mesto. Manj prepričljiva je bila v finalu, a na svojem debiju na avstrijskem ledeniku s 14. mestom vseeno ujela petnajsterico (+ 2,48). Z 22. mestom je do točk sicer prišla še Tina Robnik (+ 3,48), medtem ko sta bili Ana Bucik in Neja Dvornik prepočasni za finale.

Nastop se je ponesrečil lanski dobitnici malega kristalnega globusa v veleslalomu, Italijanki Marti Bassino, ki je na prvi progi odstopila.

V nedeljo bo na sporedu še moški veleslalom, z dvema Slovencema na startu Žanom Kranjcem in Štefanom Hadalinom.