Hrobat tik za deseterico, na vrhu pa Švicar, a ne Marco Odermatt

Alpsko smučanje 17. Feb 202413:39 > 13:57 0 komentarjev
Miha Hrobat
Miha Hrobat. Foto: Profimedia

Smuk v Kvitfjellu je pripadel Švicarju, a ne Marcu Odermattu. Zmage se je razveselil njegov rojak Niels Hintermann. Najboljši Slovenec je bil Miha Hrobat na 11. mestu.

Miha Hrobat se je na progo podal s startno številko 27 kot prvi Slovenec. Odlično je opravil svoje delo. Za zmagovalcem Švicarjem Nielsom Hintermannom je zaostal za 89 stotink sekunde in se uvrstil tik za deseterico na enajsto mesto. Drugo mesto je osvojil Avstrijec Vincent Kriechmayr, tretje Kanadčan Cameron Alexander.

Hrobat je izenačil najboljšo uvrstitev iz letošnje sezone. Na smuku v Bormiu konec leta 2023 je bil prav tako 11.

Z 11. mestom in skupno 80 osvojenimi točkami se je 29-letni Kranjčan uvrstil tudi na finale najboljših 25 smukačev sezone v avstrijskem Saalbachu (24. marec). “Cilj je bil, da smučam tako hitro, da bi se uvrstil na finale. Vedel sem, da bom moral zelo dobro smučati, saj so okoli mene v skupnem seštevku le smučarji, ki so bili danes zelo hitri, a uspelo mi je,” je v izjavi za Smučarsko zvezo Slovenije dejal Hrobat.

“Vožnja je bila kar dobra. Bilo je nekaj manjših napak, ki se tukaj kar poznajo na času. Glede na moj Kvitfjell v prejšnjih letih je bilo zelo dobro, saj gre za drsalno progo, kar mi sicer ne ustreza. Zato sem vesel, da mi je tudi tukaj uspelo,” je še dodal trenutno 22. smukač sezone.

Ostali Slovenci se niso uvrstili med dobitnike točk. Martin Čater je za Švicarjem zaostal za sekundo in 45 stotink (35. mesto), Nejc Naraločnik pa za dve sekundi in 14 stotink (48. mesto). Rok Ažnoh je smuk končal kot 59.

Na smuku ni Francoza Cypriena Sarrazina, ki je včeraj grdo padel in se poškodoval. Na današnji tekmi je v ogradi pristal še njegov rojak Nils Allegre.

Najverjetneje je že potrjeno, da bo mali kristalni globus pripadel prvemu smučarju zime Marcu Odermattu, ki pa je danes na progi naredil preveč napak. Končal je kot sedmi, za rojakom Hintermannom je zaostal za 75 stotink sekunde. A prednost v smukaškem seštevku zdaj znaša 42 točk pred poškodovanim Sarrazinom, pred Dominikom Parisom pa že več kot 200.