Vlhova zmagovalka nočnega slaloma v Courchevelu

Alpsko smučanje 21. Dec 202321:42 > 21:42 0 komentarjev
Petra Vlhova

Petra Vlhova je v Courchevel v Franciji s časom 1:48,12 dobila četrti slalom v letošnji sezoni. Slovakinja, ki je bila po prvi vožnji na drugem mestu, je v finalu ugnala tokrat drugouvrščeno Mikaelo Shiffrin (+0,24), tretje mesto pa je pripadlo Avstrijski Katharini Truppe (+2,06).

Vlohova, ki je v prvi vožnji zaostala le za Mikaelo Shiffrin, je Američanko ugnala za 24 stotink sekunde. Obe sta bili sicer danes razred zase, saj je zaostanek tokrat tretjeuvrščene Katharine Truppe znašal več kot dve sekundi.

Za Slovakinjo je bila to jubilejna 30. zmaga na tekmah svetovnega pokala, od tega 21. v slalomu ter druga letos v tej disciplini. Še 23. na tekmah svetovnega pokala sta Slovakinja in Američanka zasedli prvi mesti. Trinajstkrat je bila boljša Shiffrin, desetič pa je bila pred 28-letno Američanko Vlhova.

Na startu so bile tudi tri Slovenke. Po prvi vožnji je bila najvišje Andreja Slokar na 16. mestu (+3,38), v drugo pa je bila ob prihodu v cilj druga, a na koncu v primerjavi s prvo vožnjo pridobila šest mest. To je bila njena druga uvrstitev med dobitnice točk v sezoni, v ameriškem Killingtonu je bila sedma. Do točk je z 20. mestom prišla tudi Neja Dvornik (+3,91), medtem ko je Ana Bucik po 19. času na prvi progi v finalu odstopila.

V slalomski razvrstitvi je Vlhova nekoliko zmanjšala zaostanek za Shiffin. Ta ima 330 točk, Vlhova pa 280. Od Slovenk je najvišje Slokar na 17. mestu (62 točk). V skupnem seštevku je 700 točk po 11 tekmah zbrala Shiffrin, druga je Italijanka Federica Brignone (557), ki pa v slalomu ne nastopa.

Naslednje ženske tekme svetovnega pokala bodo v Lienzu. Tam bosta 28. in 29. decembra na sporedu veleslalom in slalom.

V petek bo na sporedu nočni slalom za moške v italijanski Madonni di Campiglio.

7. Kristin Lysdahl (Nor) 1:51,15 +3,01 57,82 53,33
8. Mina Fürst Holtmann (Nor) 1:51,40 +3,26 57,19 54,21
. Leona Popović (Hrv) 1:51,40 +3,26 57,69 53,71
10. Andreja Slokar (Slo) 1:51,52 +3,38 57,76 53,76

20. Neja Dvornik (Slo) 1:52,05 +3,91 58,36 53,69