Dvojna švicarska zmaga v Kitzbühlu, Hrobat 16.

Alpsko smučanje 23. Jan 202215:30 > 16:50 0 komentarjev
Beat Feuz je dobil nedeljski smuk v Kitzbühlu. Foto: REUTERS/Lisi Niesner

Na nedeljskem smukaškem spektaklu v Kitzbühlu videli dvojno švicarsko zmago. Beat Feuz je za 21 stotink premagal rojaka Marca Odermatta, tretje mesto pa je zasedel smučar, ki je odprl preizkušnjo za svetovni pokal, Avstrijec Daniel Hemetsberger (+0,90). Za solidno predstavo je poskrbel Miha Hrobat, ki je z visoko startno številko končal na 16. mestu.

Lanski zmagovalec smuka v Kitzbühlu Avstrijec Matthias Mayer je bil z zaostankom +0,94 četrti, favorita za zmago Norvežan Aleksander Aamodt Kilde in Dominik Paris pa sta bila na koncu šesti in sedmi.

Boštjan Kline ni bil na startu na Streifu saj se po zastrupitvi še ne počuti optimalno za smuko. Veliko se je pričakovalo od Martina Čatra s startno številko 2, ki je bil v petek 22., tokrat pa je odstopil. Slovensko čast je z odlično vožnjo “rešil” Miha Hrobat, ki je končal na 16. mestu.

“To je bila ena zelo dobra vožnja. Kot sem rekel že, če popravim tiste napake od petka, sem lahko še višje in to sem pokazal. Bila je težka tekma, zelo slaba vidljivost. Na startu sem se poskušal prepričati, vedel sem, da sem lahko hiter in da mi take proge ustrezajo. Tako sem se res vrgel dol,” je dejal 26-letni Hrobat, ki je petkov smuk končal na 20. mestu.

Rezultati smuka v Kitzbühlu

Feuzu še tretjič prestižna preizkušnja

Feuz je smuk v Kitzbühelu dobil že tretjič v svoji karieri. Pred tremi zmagami, ki jih je dosegel v dveh sezonah, je bil Švicar kar štirikrat drugi.

Na drugem mestu je končal Marco Odermatt, prvi smučar letošnje zime, ki je s tem še povečal prednost v skupnem seštevku. Pred drugouvrščenim Norvežanom Kildejem ima že 375 točk naskoka.

Na tretjem mestu je končal Avstrijec Daniel Hemestberger, ki se je s tem prvič uvrstil na stopničke.