Najhitrejša Curotnijeva, grd padec Goggie, Ferkova počasna

Alpsko smučanje 23. Jan 202213:55 > 15:00 0 komentarjev
Elena Curtoni je za devet stotink prehitela avstrijsko tekmico. Foto: Guliverimages

Italijanka Elena Curtoni je zmagovalka nedeljskega superveleslaloma za svetovni pokal v Cortini d'Ampezzo. Za devet stotink je prehitela Avstrijko Tamara Tippler, tretje mesto pa je z zaostankom 24 stotink zasedla Švicarka Michelle Gisin. Edina slovenska predstavnica Maruša Ferka Saioni je ob prihodu v cilj z visokim zaostankom (+3,45) prehitela le štiri smučarke in zasedla 31. mesto. Odstopilo je kar 22 tekmovalk tudi prva favoritinja Sofia Goggia, ki je grdo padla.

Curtonijeva je to zimo stopila na stopničke še na tretjem superveleslalomu, potem ko je bila druga v St. Moritzu, tretja pa v Val d’Iseru. Pred dvema letoma je zmagala na smuku v Banskem. Tipplerjeva je vpisala še osme superveleslalomske stopničke v svetovnem pokalu, za zgolj devet stotink je zgrešila svojo prvo zmago.

Tudi Gisinova je s 17 stopničkami v karieri potrdila dobro formo. To zimo je stopila na stopničke v treh različnih disciplinah, tretja je bila na slalomu (Lienz), veleslalomu (Courchevel) in superveleslalomu.

Kako huda je poškodba Goggie?

V italijanskem taboru je vzdušje malce pokvaril padec najboljše smučarke te zime v hitrih disciplinah Sofie Goggie, ki je po padcu na smuku v Zauchenseeju padla tudi v nedeljo pred domačimi gledalci. Italijanska šampionka je bila zelo hitra v zgornjem delu proge. Počasnejša je bila le nekaj stotink od takrat najhitrejše rojakinje Elene Curtoni, vse do padca v enem izmed zavojev.

Sofia Goggia čuti hude bolečine v kolenu. Foto: Guliverimage

Goggii je vzelo levo smučko, raztegnilo nogi, naredila je salto in padla na hrbet. Po padcu je za trenutek obležala na progi, a se je na koncu sama dvignila. S pomočjo delavcev si je nadela smuči in prismučala brez pomoči v cilj. V italijanskem taboru so potrdili, da Goggia čuti močne bolečine v levem kolenu, šele po dodatnih preiskavah pa bo jasno, kako resno je.

Ferkova zaostala ta točkami

Edina slovenska predstavnica na tekmi je bila Ferk Saionijeva, ki je bila z zaostankom 3,45 sekunde prepočasna za trideseterico. Vsaj eno točko za svetovni pokal je zgrešila za 27 stotink sekunde.

Ilka Štuhec je superveleslalom izpustila, potem ko je med sobotnim smukom, na katerem je zasedla 11. mesto, začutila bolečine v desnem kolenu.