Švicarka z zmago prehitela Mikaelo Shiffrin

Alpsko smučanje 10. Feb 202413:45 > 14:31 0 komentarjev
Lara Gut-Behrami
Lara Gut-Behrami. Foto: Profimedia

Lara Gut-Behrami je dobila veleslalom v Soldeuu. V finalu andorske preizkušnje se je na vrh povzpela z devetega mesta. Tako je nova vodilna smučarka zime, zdaj ima pet točk prednosti pred Mikaelo Shiffrin.

Lara Gut-Behrami je odlično odsmučala drugo vožnjo in osvojila 100 točk ter prevzela vodstvo v svetovnem pokalu. Pred poškodovano Mikaelo Shiffrin ima pet točk naskoka. Vodi tudi v veleslalomskem seštevku, kjer ima 135 točk prednosti pred Federico Brignone.

Na odru za zmagovalke sta se ji v Andori pridružili Novozelandka Alice Robinson, ki je za Švicarko zaostala za vsega stotinko sekunde, in Američanka AJ Hurt (15 stotink zasotanka).

Po prvi vožnji sta vodili Italijanki Marta Bassino in Federica Brignone, ki pa sta z drugo progo opravili slabše in zasedli šesto oziroma četrto mesto.

V drugo se je izkazala tudi Slovenka Neja Dvornik. Po prvi progi je bila 25., nakar je pridobila osem mest in se razveselila točk za 17. mesto. Ana Bucik je v finalu obdržala 21. mesto.

Na startu je bil tudi Andreja Slokar. Zaostala je več kot štiri sekunde in se ni uvrstila v finale (46. mesto).