
Nesporni junak 64. pokala Vitranc Henrik Kristoffersen je z dvoumnim namigom o koncu kariere dvignil nemalo prahu.
“Zelo sem zadovoljen s tekmovalnim vikendom v Kranjski Gori. Videli pa bomo, ali se bom prihodnje leto vrnil,” je po dveh zmagah v Podkorenu v pogovoru za ÖRF dejal norveški zvezdnik Henrik Kristoffersen in (ne)hote sprožil razpravo o tem, ali se spogleduje s šokantnim koncem kariere.
“Bomo videli,” se ni dal zmesti 30-letni smučarski mojster, ki je v Sloveniji okrepil položaj prvega slalomista svetovnega pokala, obenem pa tudi zapretil Marcu Odermattu v boju za veleslalomski globus.
Njegova izjava odmeva predvsem v avstrijskem medijskem prostoru, v katerem opozarjajo na veliko nepredvidljivost, ki je svojevrsten zaščitni znak Kristoffersena, sicer trenutno drugega smučarja v skupnem seštevku svetovnega pokala.

Brez zlate olimpijske kolajne in velikega globusa
Kristoffersen, ki velja za pravega specialista za Kranjsko Goro (6 zmag, 15 stopničk), bo sicer še dvanajsto zaporedno sezono zaključil med najboljšo deseterico v skupnem seštevku svetovnega pokala, bržčas še osmič s kolajno. Veliki kristalni globus se zdi tudi letos nedosegljiv. Doma ima sicer že štiri male globuse. Dvakrat je bil tudi svetovni prvak. Manjkajoča lovorika pa je naslov olimpijskega prvaka, zato bi bil letošnji umik še toliko bolj presenetljiv.
Nasvidenje 7. marca 2026
In medtem ko je so v norveškem taboru sijali od zadovoljstva, so v Podkorenu deževale tudi čestitke na račun organizatorjev. Kranjskogorski delavci so pod streho spravili obe tekmi, pa čeprav jim vreme ni bilo naklonjeno, s tem pa se predstavili v dobri luči pred FIS. Dvomov o tem, ali se bo smučarska karavana prihodnje leto vrnila v Podkoren, tako ni. Že 65. pokal Vitranc bo potekal 7. in 8. 3. 2026.
Prav veliko manevrskega prostora za premike v koledarju Kranjska Gora nima. “Za nas bi bili primerni le termini, ki se ne prekrivajo s šolskimi počitnicami. Januar je rezerviran za klasične tekme. Morda bi lahko kandidirali za februarski termin, težava pa so velika tekmovanja. Zato je marec za nas idealen,” razmišlja generalni sekretar organizacijskega odbora Srečko Medven.
“Marčevski termin pomeni, da imamo na voljo celotno zimo. Pomembno pa je, da jo dobro izkoristimo in v dobrih pogojih pripravimo dovolj snega. Letos nam je to vsekakor uspelo,” dodaja Medven.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje