Novo zlato odličje za izjemnega Boa

Biatlon 14. Feb 202316:34 0 komentarjev
Johannes Thingnes Boe

Norveški biatlonec Johannes Thingnes Boe je na svetovnem prvenstvu v četrtem nastopu osvojil še četrto zlato odličje. Danes je bil kljub dvema zgrešenima streloma najboljši na 20-kilometrski razdalji.

Srebro je osvojil njegov rojak in branilec naslova Sturla Holm Laegreid, ki je zaostal minuto in 10 sekund. Na zadnjem streljanju je še kazalo, da Laegreid lahko celo zmaga, a je zgrešil znameniti 20. biatlonski strel, ki je običajno posledica prehitrega zaključevanja.

Smučina je nato razkrila, da se ne bi izšlo, saj je bil zaostanek na koncu z 1:10 minute večji od kazni zaradi zgrešenega strela. Enkrat je zgrešil tudi Šved Sebastian Samuelsson na tretjem mestu, ki je zaostal 1:11,1 minute in za srebrom zaostal štiri desetinke sekunde.

Boe je pred tem na SP zmagal že na sprintu in zasledovanju ter z mešano štafeto. S 16. naslovom na večni lestvici za rojakom Olejem Einarjem Bjoerndalnom zaostaja še za štiri zmage, vse bolj pa zgleda, da na SP v Nemčiji lahko postane prvi biatlonec v zgodovini, ki bi na enem SP osvojil kar sedem naslovov.

Cisar dolgo v boju za deseterico

V slovenskem taboru je priložnost spet dobila triperesna deteljica mladih, Jakova Faka, ki se po bolezni ni počutil dovolj dobro za 20-kilometrsko tekmo, pa je zamenjal Miha Dovžan.

Za deseterico se je dolgo boril Alex Cisar, na zadnjem strelskem postanku pa je naredil svojo prvo napako s puško in tekmo končal kot soliden 19. Ostali so bili za vidne uvrstitve premalo natančni na strelišču.

Anton Vidmar je zgrešil trikrat in bil 33. Miha Dovžan in Lovro Planko pa sta bila s puško nenatančna štirikrat ter zasedla 46. in 55. mesto.

“Danes je bil psihično težak nastop. Odlično sem se počutil in bil osredotočen. Ves čas sem iskal najboljše linije, kje je bolj trd sneg. Največji je bil pritisk na strelišču. Prejšnje dneve sem se bolj skoncentriral, danes pa sem bil bolj nekako v strahu in nato so se prikradle napake. Saj s tremi zgrešenimi streli bi bil še kakšno leto nazaj zadovoljen, ampak zdaj vem, kaj lahko dosežem in prisotno je malo grenkobe,” je bil do sebe kritičen Vidmar.

V Oberhofu bo v sredo ženska 15-kilometrska tekma, kjer bodo slovenske barve predvidoma branile Polona in Živa Klemenčič ter Anamarija Lampič.