Tudi drugi sprint sezone Boeju, Slovenci brez presežkov

Biatlon 9. Dec 202215:05 0 komentarjev

Johannes Thingnes Boe je zmagovalec drugega sprinta biatlonske sezone v avstrijskem Hochfilznu. Jakov Fak je zasedel končno 25. mesto.

Jakov Fak je zgrešil en strel in moral v en kazenski krog, na koncu pa je za izjemnim Norvežanom zaostal za minuto in 50 sekund. Do uspeha kariere je prišel Lovro Planko z 31. mestom, drugič v karieri je osvojil točke v svetovnem pokalu. Zgrešil je dva strela in za Boejem zaostal za 2 minuti in 7 sekund.

Alex Cisar se je uvrstil na 46. mesto, Anton Vidmar na 52., Miha Dovžan pa na 72. mesto.

Boeju sta na zmagovalnem odru družbo delala Francoz Emilien Jacquelin in rojak Sturla Holm Laegreid. Norvežan večje konkurence tokrat vseeno ni imel, oba omenjena je premagal za več kot 45 sekund.