Biatlonska prvaka Planko in Klemenčičeva

Biatlon 16. Okt 202117:24 0 komentarjev
Polona Klemenčič

Biatlonci so se na Pokljuki pomerili za posamične naslove v poletnem biatlonu. V moški konkurenci je na 14 km prvak postal mladi Lovro Planko, v ženski kategoriji na 10 km pa Polona Klemenčič.

Kljub odsotnosti Jakova Faka, Roka Tršana in Alexa Cisarja je zmaga Planka (Ihan), ki po starosti sodi med mlajše člane, presenečenje.

Planko je zgrešil le enega od 20 strelov, a Miho Dovžana (Gorje), ki je bil nenatančen dvakrat, ugnal za 52,5 sekunde. Klemen Bauer (Ihan) je zgrešil pet strelov in bil tretji.

Getty Images

V ženski konkurenci je bila Klemenčičevi (Triglav Kranj) najbližje reprezentančna kolegica Nika Vindišar (Gorje). Zmagovalka je zgrešila štiri kroge, Vindišarjeva pa tri in na koncu ju je ločilo 27,3 sekunde. Najboljša mlada tekmovalka Lena Repinc (Bohinj) je osvojila bron.