Nika Prevc Sloveniji priborila novo skakalno medaljo

Smučarski skoki 2. Feb 202323:08 2 komentarja
Nika Prevc
Nika Prevc je prišla še do tretjega odličja na tem mladinskem SP. Foto: guliverimage

Nov uspeh slovenskega skakanja na smučeh, nov uspeh družine Prevc! Njena najmlajša članica Nika je namreč na mladinskem svetovnem prvenstvu v kanadskem Whistlerju osvojila srebrno medaljo. Slovenski uspeh je s 6. mestom dopolnila Ajda Košnjek.

Potem ko je bila danes celo najdaljša v kvalifikacijah, je Nika Prevc po prvi seriji tekme za naslov svetovne mladinske prvakinje zasedala drugo mesto. Pred njo je bila le prva favoritinja za zlato medaljo in najboljša z vseh treningov domačinka Alexandra Louititt.

Prevc je v drugi seriji z odličnim skokom dolgim 95 metrov, kar je bila do tistega trenutka daljava serije, Kanadčanki vrgla rokavico, a se leto dni starejša tekmica ni dala zmesti. Pristala je pri 101,5 metra in zanesljivo dobila tekmo. Tretja je bila Avstrijka Julia Muehlbacher. To je že peta medalja Nike Prevc na mladinskih svetovnih prvenstvih.

Nika Prevc
Nika Prevc. Foto: GEPA pictures Patrick Steiner via Guliver

Izmed preostalih Slovenk je bila najboljša Ajda Košnjek, ki je končala na 6. mestu. Nika Vetrih je bila 15., Taja Bodlaj pa 19.