Cene Prevc manj kot tri točke od stopničk

Smučarski skoki 25. Sep 202118:02 > 18:04 0 komentarjev

Predzadnja tekma poletne velike nagrade v smučarskih skokih je pripadla Japoncu Jukiji Satu (246,7 točke). Izenačeno tekmo v avstrijskem Hinzenbachu je na drugem mestu zaključil še en Japonec Rjoju Kobajaši (245,1), tretji pa je bil Nemec Karl Geiger (244,2). Najboljši Slovenec je bil Cene Prevc (241,4) na šestem mestu.

Za stopničkami je tako Cene Prevc zaostal slabe tri točke, po prvi seriji pa je bil četrti. Drugi najboljši Slovenec je bil Anže Lanišek (232,7) na 12. mestu, potem ko je petkove kvalifikacije zaključil na drugem. Peter Prevc (227) je v finalu izgubil šest mest in končal na 16. mestu, točke pa je s 25. mestom osvojil še Tilen Bartol (209,5).

V skupnem seštevku s 300 osvojenimi točkami še naprej vodi danes odsotni Norvežan Halvor Egner Granerud, najboljši skakalec pretekle zime. Najbližje mu je Avstrijec Jan Hörl, ki ima 75 točk zaostanka. Od Slovencev je najvišje Lanišek na sedmem mestu. Doslej je zbral 168 točk.

“Danes mi je končno uspelo oba skoka sestaviti na višjem nivoju. V finalu sem sicer želel še nekaj več, a je bilo še vedno daleč od slabega. Kar lahko rečem je, da komaj čakam na Klingenthal, kjer se bo skakalo dlje kot na tej skakalnici,” je povzel danes najboljši Slovenec. Z najboljšima dvema Slovencema je bil zadovoljen tudi glavni trener orlov.

“Čestitke Cenetu danes za dva odlična skoka in odlično šesto mesto. Anže je bil soliden, prva serija je bila sicer ponesrečena, a rezultat je glede na skakanje vzpodbuden. Danes so bile razlike zelo majhne, vsak meter je štel krat dva. Pohvala tudi Petru za prvo serijo, druga je bila rahlo ponesrečena, a to je solidno skakanje. Smo zraven, malce je še nihanj. Ostali pa so skakali bolj ponesrečeno, morda le Tilen ne, dvakrat je odskočil prezgodaj, a nivo je pravi,” je dejal Robert Hrgota.

Do konca poletne velike nagrade sta ostali le še ena moška in ena ženska posamična tekma v nemškem Klingenthalu. Na sporedu bosta prihodnji konec tedna. Skupni seštevek ženske velike nagrade je že pred dvema tednoma v Rusiji osvojila Slovenka Urša Bogataj.