Laniškov vikend: v Titisee-Neustadtu še drugič na stopničkah

Smučarski skoki 23. Jan 202217:09 > 18:59 0 komentarjev
Anže Lanišek. Foto: Daniel Karmann - AP Images via Guliver

V Titisee-Neustadtu je Anže Lanišek še drugič v dveh dneh stopil na drugo stopničko. Znova ga je prehitel le Nemec Karl Geiger, vodilni v skupnem seštevku.

Anže Lanišek je oder za zmagovalce napadal s petega mesta po prvi seriji in izzval konkurente s skokom dolgim 143 metrov. Takoj po njegovem nastopu so organizatorji znižali nalet, kar je izkoristil Karl Geiger in za dobri dve točki prehitel slovenskega asa.

Jan Hörl, Marcus Eisenbichler in Rjoju Kobajaši niso uspeli odbiti silovitega napada Laniška, ki je še drugič v dveh dneh stopil na drugo stopničko v Titisee-Neustadtu.

Po novem lepem uspehu je Lanišek povedal: “Za menoj je lep vikend. Morda v prvi seriji danes nisem bil ravno najboljši, skušal sem preveč na silo. V finalni seriji pa sem pokazal, da znam skočiti daleč, da znam skočiti zelo dobro. Zelo sem užival v tej daljavi.”

Lep ekipni uspeh sta dopolnila Timi Zajc s šestim in Peter Prevc z devetim mestom. Lovro Kos je v finalu izgubil nekaj mest in končal na 12. mestu, Cene Prevc pa na 17. mestu. Veliko težav z opremo je v finalni seriji imel Žiga Jelar, ki tako ni nastopil, osvojil je eno točko za 30. mesto.

Geiger najboljši v kvalifikacijah

Nemec Karl Geiger je dobil današnje kvalifikacije za drugo posamično tekmo v Titisee-Neustadtu. Na odličnem drugem mestu je v kvalifikacijah končal Lovro Kos, ki je skočil najdlje (141 metrov). Na trejtem mestu je končal Japonec Rjoju Kobajaši. Na tekmo so se sicer uvrstili vsi slovenski orli. Cene Prevc je bil sedmi, Peter Prevc enajsti, Anže Lanišek 15., Žiga Jelar 19. in Timi Zajc 24.

Po današnji tekmi se bodo skakalci preselili še na zadnjo postojanko pred zimskimi olimpijskimi igrami v Willingen, od koder bodo nato neposredno odpotovali na Kitajsko.