Kraft premagal nemško falango, Timi Zajc med deseterico

Smučarski skoki 25. Nov 202317:40 > 17:58 1 komentar
Timi Zajc
Timi Zajc. Foto: profimedia

Stefan Kraft je zmagovalec uvodne tekme svetovnega pokala smučarskih skokov v finski Ruki. Najboljši Slovenec je bil Timi Zajc na osmem mestu.

Za Stefana Krafta so se zvrstili kar trije Nemci. Na drugem mestu je končal Pius Paschke, za katerega je to najboljša uvrstitev v karieri. Za Kraftom je zaostal več kot 10 točk. Tretje mesto je osvojil Stephan Leyhe.

Po prvi seriji je vodil prav Kraft, ki je imel 3,7 točke prednosti pred Nemcem Andreasom Wellingerjem, zmagovalcem včerajšnjih kvalifikacij. Ta je tekmo končal na četrtem mestu.

Timi Zajc je na koncu zasedel 8. mesto. Peter Prevc je v finalu pridobil dve mesti in je končal na 13. mestu. Anžeta Laniška je drugi skok stal štirih pozicij, iz 11. je padel na 15. mesto. Točke sta osvojila tudi Domen Prevc (17.) in Žiga Jelar (29.).

Najboljši Slovenec po prvi seriji je bil Anže Lanišek na 11. mestu. Timi Zajc je bil 17, v finalu je pridobil devet mest.