Fantastični Timi Zajc do naslova svetovnega prvaka

Smučarski skoki 3. Mar 202317:26 > 19:38 0 komentarjev
Timi Zajc

Slovenija ima novega svetovnega prvaka v smučarskih skokih! Po Franciju Petku, Roku Benkoviču in Emi Klinec se je z zlatimi črkami v zgodovino tega športa zapisal Timi Zajc! Z dvema odličnima skokoma je pokoril vso konkurenco na veliki skakalnici in na koncu povsem zasluženo osvojil zlato medaljo. Drugo mesto je osvojil Japonec Rjoju Kobajaši, tretji pa je bil Poljak Dawid Kubacki.

Znova se piše zgodovina slovenskih smučarskih skokov! Timi Zajc je že ves čas domačega svetovnega prvenstva blestel tako na srednji kot veliki skakalnici. Na prvi posamični tekmi se mu tudi zaradi zahtevnih vremenskih razmer ni izšlo, danes pa presenečenja ni dovolil. Odlično je skočil že v prvi seriji, ko je izkoristil nekoliko boljše razmere, pa čeprav je na željo trenerja Roberta Hrgote skočil z nižjega naleta. S 137,5 metra je po prvih skokih zaostajal le za Japoncem Rjojujem Kobajašijem, a je bila razlika minimalna (0,7 točke).

Zajc je šel v finalu na vse ali nič in dobil vse! Še enkrat je nastopil fantastično (137 metrov) in poskrbel za huronsko navdušenje v izteku skakalnice, kjer se je tokrat zbralo zelo lepo število navijačev, največ na prvenstvu. Že ob doskoku 22-letnika iz Hramš je bilo jasno, da je zlata kolajna blizu. Kobajaši ni imel odgovora (129,5 m) in veliko slovensko slavje se je lahko začelo.

Za Zajca je to druga kolajna s svetovnih prvenstvih, prvo (bronasto) je osvojil pred dnevi na mešani ekipni tekmi. Skupno pa je to že njegova šesta kolajna z velikih tekmovanj. Doma ima še zlato in srebro z lanskih olimpijskih iger ter zlato in srebro z lanskega svetovnega prvenstva v poletih. Najnovejše odličje ob prejel jutri na podelitvi v Kranjski Gori.

Kobajaši je v finalu rešil drugo mesto, za novim slovenskim junakom je zaostal za kar 10,7 točke. Tretje mesto je osvojil Poljak Dawid Kubacki (-11,3 točke).

Ostali Slovenci niso bili povsem pri vrhu. Anže Lanišek je imel v prvi seriji najslabše razmere med vsemi, zasedal je 14. mesto. V finalu je nato pridobil tri mesta in tekmo končal na 11. mestu, a za tretjega skakalca zime je to zagotovo razočaranje.

Žiga Jelar je prav tako pridobil dve mesti v finalu, na koncu je bil 16. Nekoliko je svojo uvrstitev pokvaril Domen Prevc, na koncu je končal na 21. mestu.

Skakalni spored na SP v Planici se bo končal jutri z moško ekipno tekmo, ki se bo začela ob 16.30.