Tim Mastnak navdušil na Rogli

Deskanje na snegu 16. Mar 202214:15 > 15:31 0 komentarjev

Slovenski deskar Tim Mastnak je na zadnjem paralelnem veleslalomu v sezoni za svetovni pokal na Rogli osvojil izjemno tretje mesto. V mini finalu je bil za 12 stotink močnejši od vodilnega tekmovalca v svetovnem pokalu, Korejca Sanghoja Leeja. Zmagal je Italijan Edwin Coratti, pri dekletih pa se je zmage razveselila Ramona Theresia Hofmeister.

Mastnak je končno prekinil črno serijo na domačem terenu in se tudi na Rogli povzpel na zmagovalni oder. Za izkušenega Celjana, ki je Pekingu osvojil srebrno olimpijsko odličje, so to sedme stopničke v svetovnem pokalu. Ima tri zmage, eno drugo mesto ter zdaj tudi tri tretja mesta. Preostala slovenska predstavnika v moški konkurenci nista bila v ospredju. Žan Košir je izpadel v osmini finala, Rok Marguč pa je obstal že v kvalifikacijah.

“Seveda mi je žal, da sem v polfinalu storil napako, saj vedno želim zmagati. Ne vem, kaj se je točno zgodilo, da sem padel, sem pa vesel, da sem se v malem finalu pobral in dan končal z zmago ter se prvič na Rogli uvrstil na stopničke. Kljub temu, da tukaj še nisem bil med prvimi tremi, pa sem vedno dobro vozil, a se mi ni poklopilo. Sem pa danes spet dokazal, da sem izredno hiter, žal se mi pripeti kakšna napaka preveč. To bom moral popraviti za naslednjo sezono, čeprav je letošnja zelo uspešna,” je dejal Mastnak.

Na Rogli je bil najhitrejši Italijan Edwin Coratti. V velikem finalu je bil močnejši od Poljaka Oskarja Kwiatkowskeha. Poljak je sicer izločil oba slovenska predstavnika v izločilnih bojih. V osmini finala Koširja, Tržičan je zasedel 13. mesto, v polfinalu pa Mastnaka, ki je v njunem dvoboju storil napako in končal v snegu.

Gloria Kotnik ostala brez izločilnih bojev,  zmaga v Nemčijo

Med dekleti se Glorii Kotnik za las ni uspelo prebiti v izločilne boje. Bronasta z olimpijskih iger v Pekingu je bila v kvalifikacijah 17., za 16. mestom je zaostala za šest stotnik sekunde. Zasedla je 17. mesto, izločilne boje je zgrešila za vsega šest stotink sekunde.

Končne zmage se je razveselila Nemka Ramona Theresia Hofmeister, ki je bila v velikem finalu zanesljivo boljša od Japonke Tsubaki Miki (+0,79). Tretje mesto je zasedla Nizozemka Michelle Dekker, saj Nemka Carolin Langenhorst obračuna za tretje mesto ni dokončala.