Uvod Tour de Skija Van der Graaffovi in Ustjugovu

Richard Heathcote Getty Images Sport

V švicarskem Lenzerheideju se je s sprintom v prosti tehniki začel letošnji tekaški Tour de Ski. Vsi štirje slovenski predstavniki so izpadli že v kvalifikacijah.

Na 1,5 km progi je bila še najbližje uvrstitvi v izločilne boje Vesna Fabjan, ki je zasedla 42. mesto z zaostankom slabih dveh sekund za želeno trideseterico. Povsem se je nastop ponesrečil Anamariji Lampič, ki je zaostala še deset sekund več in je osvojila 67. mesto.

Med moškimi je Miha Šimenc zasedel 48. mesto, za izločilnimi boji je zaostal dobri dve sekundi. Državni prvak, Luka Prosen, ki se je v ekipo uvrstil naknadno, je osvojil 66. mesto.

Zmagovalca uvodne preizkušnje sta postala Švicarka Laurien van der Graaff in Rus Sergej Ustjugov.

Naslednja tekma novoletne turneje bo v ponedeljek, ko je na sporedu zasledovalna preizkušnja.