Gajser šesti v Valencii

Getty Images

Tim Gajser je na tretji dirki svetovnega prvenstva v motokrosu v razredu MXGP v Valencii zasedel šesto mesto, potem ko je bil v prvi vožnji osmi, v drugi pa šesti. Zmagal je Italijan Antonio Cairoli, ki je bil najboljši v obeh vožnjah.

Drugi je bil do te dirke vodilni v skupnem seštevku SP-ja, Nizozemec Jeffrey Herlings. Obakrat je zaostal le za Cairolijem, ki ga je zdaj ujel pri 141 točkah na vrhu seštevka svetovnega prvenstva. Tretji je bil Belgijec Clement Desalle, v obeh vožnjah četrti.

Gajser je v soboto odlično opravil kvalifikacije in bil prvič v sezoni najboljši. Danes je prvo vožnjo začel na tretjem mestu, potem pa nekaj mest izgubil. Nato se je prebil na peto, a je v zadnjem krogu padel in izgubil tri mesta. V drugi vožnji je bil dve mesti višje in se s skupno 28 osvojenimi točkami s 16. mesta povzpel na 11. mesto v seštevku svetovnega prvenstva.

Po poškodbi čeljusti je Gajser prejšnji teden v Valkenswaardu zasedel deveto mesto. Uvodno dirko v Argentini je moral izpustiti