Verstappen na domači dirki do rekordne zmage (VIDEO)

Avtomoto 27. Avg 202317:30 > 17:34 5 komentarjev
Max Verstappen, VN Nizozemske

Max Verstappen je zmagovalec dirke za Veliko nagrado Nizozemske. Nizozemec je na domači dirki vpisal še enajsto zmago v letošnji sezoni, hkrati pa je bila to že deveta zaporedna zmaga, s čimer je izenačil rekord Sebastiana Vettla. Drugo mesto je osvojil Fernando Alonso, tretji pa je bil Pierre Gasly.

Max Verstappen je v nedeljo zmagal na domači dirki in na deževni Veliki nagradi Nizozemske osvojil rekordno deveto zaporedno zmago v formuli 1.

Z zmago se je izenačil s Sebastianom Vettlom iz leta 2013 po številu največ zaporednih zmag.

Zvezdnik Red Bulla je dirko začel s prvega startnega mesta in vodil večji del nedeljske dirke ter dosegel svojo 11. zmago v sezoni. Močan naliv je v 65. krogu za nekaj minut ustavil dogajanje, vendar je Verstappen po ponovnem zagonu dirke obdržal svoj položaj. Fernando Alonso je bil drugi, Pierre Gasly pa tretji.

Verstappnov moštveni kolega pri Red Bullu Sergio Perez je na začetku nekaj časa vodil, vendar je Nizozemec zaradi Red Bullove strategije v boksih, ki je dvakratnemu svetovnemu prvaku omogočila, da je prehitel moštvenega kolega, ponovno skočil v ospredje.

Izjave vodilnih treh po VN Nizozemske

Max Verstappen: Danes zaradi vremena ni bilo lahko narediti pravih odločitev. Že ko so na začetku igrali himno, sem se naježil. O (deseti zaporedni zmagi) bom razmišljal prihodnji teden, zdaj želim uživati samo v tej. Vzdušje je bilo zelo posebno.

Fernando Alonso: Dirka je bila zelo napeta, v mokrih razmerah smo bili zelo, zelo hitri. Avtomobil je danes letel, bil je zelo konkurenčen in enostaven za vožnjo. V takšnih razmerah potrebuješ avto, ki mu lahko zaupaš, in danes sem mu zaupal. To je zelo posebno dirkališče. Vesel sem za Maxa, čestitke vsem.

Pierre Gasly: Kakšna dirka! Leto za zdaj ni bilo najlažje, zato sem zelo vesel, da smo se po poletnem premoru vrnili in da smo osvojili tretje mesto. Dirka je bila zelo dolga, zelo zahtevna, vendar smo jo odlično izpeljali.

VN Nizozemske, 72 krogov

Krog 72/72: Max Verstappen je zmagovalec dirke.

Krog 67/72: Dirka se ponovno začenja, Verstappen je zanesljivo v vodstvu, Alonso pa je ostal pred Perezom.

Dirka se bo nadaljevala ob 17.14.

Krog 64/72: Rdeča zastava! Dirka je prekinjena. Zhou je trčil v ogrado, vendar je z njim vse v redu. To je skupaj z zelo, zelo močnim dežjem povzročilo, da so komisarji dirko prekinili.

Krog 60/72: Dež! Dirkači množično odhajajo v bokse po zamenjavo gum. Perez je imel povsem ponesrečen postanek, kasneje pa je še nekoliko zletel s steze. Napovedane so močnejše padavine.

Krog 59/72: Hamilton je prehitel moštvenega kolega na sedmem mestu, Gasly pa Sainza na četrtem.

Krog 55/72: Napoved se je nekoliko spremenila – po Red Bullovih besedah bo dež, ki se približuje, močan. Napetost se vsekakor stopnjuje. Prav, Verstappen vodi pred Perezom in Alonsom, Sainz je četrti, Gasly pa peti. Russell je na šesti, pred Albonom, Oconom, Norrisom in Hamiltonom, ki zaključuje prvo deseterico.

Krog 50/72: V bokse je znova zapeljal vodilni Verstappen. Po zelo hitrem postanku za 2,2 sekunde se je vrnil kot prvi. Prednost pred Perezom na drugem mestu je zdaj šest sekund.

Krog 43/72: Leclerc je imel velike težave z dirkalnikom, zato je zapeljal v bokse in predčasno zaključil z dirko.. S tem je Lawsonu odvzeta tudi možnost, da bi se še enkrat pomeril s Ferrarijem. Norrisa so poklicali v bokse, saj je predolgo obtičal za Cunodo.

Krog 38/72: Dež naj bi začel padati čez približno pet minut, kar pomeni približno 3-4 kroge. Menda bo dež zajel zavoja 8 in 13, vendar pri Red Bullu pravijo, da bodo padavine zelo rahle. zelo rahel.

Krog 29/72: Verstappen še vedno gradi prednost, toda  večina dirkačev se bo morala znova ustaviti v boksih. Večina dirkačev je na mehkih pnevmatikah, več kot polovica dirke pa je še pred nami.

Krog 22/72: Verstappen je odlično odpeljal ponovni začetek dirke, Perez pa ima za družbo Alonsa. Modro nebo nad stezo – za zdaj.

Krog 16/72: Na stezo je zapeljal varnostni avto, saj je Logan Sargeant trčil v ogrado.

Krog 14/72: Nekateri vozniki so v bokse zapeljali dvakrat, nekateri pa sploh ne. Verstappen je medtem prehitel moštvenega kolega s tako imenovanim undercutom. Na stezi so znova vidne dežne kaplje.

Krog 13/72: Očitno so vsi prepričani, da padavine ne bodo več krojile dirke, tako da so praktično vsi na gumah za suho stezo.

Krog 11/72: Čeprav je napovedan dež v naslednjih minutah, so nekateri dirkači na svoj dirkalnik namestili gume za suho stezo.

Krog 8/72: Perez ima dobrih 6 sekund prednosti pred Verstappnom, steza pa se počasi suši, toda čez približno pet krogov so napovedane nove padavine.

Krog 4/72: Leclerc je kljub vsem težavam peti za Verstappnom. Alonso je šesti, Sainz sedmi, Cunoda pa je na osmem mestu. Magnussen je na deveti, čeprav je štartal v boksih. Sedem voznikov še vedno vozi z gumami za suho stezo.

Krog 2/72: Dež je že dodatno popestril dirko. Sergio Perez je v boksih, prav tako Leclerc, Gasly. Ostali so ostali zunaj, čeprav je bila steza mokra. To je bil katastrofalen postanek za Ferrari – pnevmatike niso bile pripravljene.

Krog 1/72: Start dirke in Verstappen je ohranil prvo mesto. Na drugem mestu je Lando Norris, na tretjem pa Španec Fernando Alonso.

Pred dirko:

Letošnja sezona je za Red Bull že zdaj rekordna, saj je ekipa postavila rekord po številu zaporednih zmag. Še en rekord, ki ga trenutno drži eden od njihovih nekdanjih voznikov, pa bo v danes na dosegu roke Maxu Verstappnu.

Sebastian Vettel je trenutno z devetimi zaporednimi zmagami na vrhu lestvice voznikov, Verstappen pa jih ima sedaj osem.

Z zagotovitvijo prvega startnega položaja na domači dirki pa se je znašel v najboljšem položaju, da izenači rekord Nemca.

Vendar je eden od Verstappenovih najbližjih prijateljev na stezi tisti, ki dejansko predstavlja največjo grožnjo njegovemu lovu na rekord, saj bo Lando Norris v nedeljo dirko začel drugem mestu.